Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja IDAS w Indiach?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 kwietnia 2015

Saab rozważa przeniesienie do Indii produkcji systemów samoobrony IDAS.

Szwedzki Saab rozważa przeniesienie produkcji seryjnej zestawów samoobrony IDAS do Indii. Producent liczy na duże zainteresowanie produktem ze strony państw regionu, zmagających się z problemem ugrupowań ekstremistycznych oraz rebelii / Zdjęcie: Saab

Saab dostarczy Indiom do 2018 zestawy samoobrony Integrated Defensive Aids Suite  (IDAS, Systemy samoobrony dla Dhruva, 2015-03-31). Systemy będą montowane na śmigłowcach wielozadaniowych HAL Dhruv, eksploatowanych przez lotnictwo indyjskich wojsk lądowych oraz wojska lotnicze. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 740 mln SEK (325,3 mln zł).

Pierwsze seryjne zestawy będą montowane w zakładach Saab Grintek Defence w Centurion w RPA. Dostawy ruszą już w 2015. Niewykluczone jednak, że produkcja seryjna systemów zostanie przeniesiona w najbliższych latach bezpośrednio do Indii. Szwedzki producent ma rozważać ten krok, mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie państw Azji Południowej i Południowo-Wschodniej na tego typu produkty.

IDAS zakłócają działanie głowic samonaprowadzających pocisków rakietowych – termolokacyjnych, radiolokacyjnych i laserowych. Mogą więc zapewnić ochronę statkom powietrznych przed zagrożeniem np. w postaci religijnych ugrupowań ekstremistycznych lub rebeliantów, działających m.in. w Indonezji i na Filipinach (Filipińska rebelia trwa, 2014-07-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra