Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi przetarg na filipińskie amfibie

Wojska lądowe, 22 kwietnia 2014

Ministerstwo obrony Filipin uruchomiło drugi przetarg na dostawcę pojazdów amfibijnych dla Korpusu Piechoty Morskiej marynarki wojennej.

Zakup i wprowadzenie do służby nowych amfibii zwiększy interoperacyjność oddziałów Korpusu Piechoty Morskiej marynarki wojennej Filipin z wojskami państw sojuszniczych, w tym USA, które zamierzają przebazować do tego państwa kontyngenty wojsk lotniczych i marynarki wojennej / Zdjęcie: USMC

W ramach wartego 2,5 mld PHP (170,4 mln zł) programu, ministerstwo obrony Filipin zamierza zakupić 8 pojazdów amfibijnych dla jednostek Korpusu Piechoty Morskiej. Pierwszy przetarg, uruchomiony we wrześniu zeszłego roku, nie wyłonił dostawcy pojazdów. Jedynym oferentem okazało się południowokoreańskie Samsung Techwin, które nie zdołało jednak spełnić kilku wymogów przetargowych i jego oferta została odrzucona.

Obecne postępowanie przetargowe odróżnia się zmienionymi wymogami stawianymi oferentom. Zainteresowane udziałem w nim przedsiębiorstwa mają kilka tygodni na zgłaszanie swych ofert. Pojazdy mają zostać dostarczone odbiorcy w ciągu 2-3 lat od wyłonienia dostawcy.

Zapotrzebowanie Filipin na nowe amfibie wymusza skomplikowana sytuacja polityczno-wojskowa na wodach Morza Południowochińskiego, w tym spory terytorialne o wyspy archipelagów Spratly i Paracelskiego. W związku z tym, że dominującą pozycję zajmuje w nich ChRL, władze w Manili uruchomiły ostatnio szereg programów zbrojeniowych, mających wyraźnie podnieść potencjał operacyjny marynarki wojennej tego państwa, od lat uchodzącej za najsłabszą w regionie (Flipińskie fregaty do lipca, 2014-04-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.