Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny kupują FA-50

Lotnictwo wojskowe, 30 stycznia 2013

Asystent ministra obrony Filipin poinformował dziś, że władze tego kraju zdecydowały o zakupie 12 lekkich naddźwiękowych myśliwców KAI FA-50 Golden Eagle.

Od 2005 wraz z wycofaniem ostatnich pochodzących z donacji USA samolotów Northrop F-5 Tiger II wojska lotnicze Filipin (PAF) nie posiadały żadnego samolotu myśliwskiego / Zdjęcie: KAI

Patric Velez asystent sekretarza obrony Filipin powiedział dzisiaj, że rząd zamierza podpisać umowę z Korea Aerospace Industries do końca lutego, a dwa pierwsze samoloty będą dostarczone w ciągu 6 miesięcy od podpisania kontraktu. Myśliwce wraz z pakietami: logistycznym i szkoleniowym mają kosztować 18 mld PHP (443 mln USD).

Filipiński myśliwiec będzie posiadał możliwości zwalczania celów powietrznych, morskich i powierzchniowych z wykorzystaniem precyzyjnych środków bojowych. Velez poinformował również , że do kwietnia resort obrony oczekuje na propozycje ofert okrętów dla marynarki wojennej (Kto sprzeda Filipinom fregaty?, 2013-01-07). Niedawno po wizycie w Manili ministra spraw zagranicznych Japonii Fumio Kishidy, pojawiły się informacje o planach zakupu w Japonii 10 okrętów patrolowych.

Choć oficjalnie władze Filipin informują, że decyzja zakupu koreańskich myśliwców nie wiąże się z konkretnym krajem, tylko jest efektem modernizacji sił zbrojnych Fatalny stan filipińskiego lotnictwa, 2011-09-11, to media podkreślają, że jest to efekt sporów terytorialnych z Chinami na Morzu Południowochińskim i rosnącą ekspansją ChRL w tym regionie (Zaostrza się sytuacja na Morzu Południowochińskim, 2012-12-06).

Filipiny będą pierwszym zagranicznym nabywcą FA-50. W grudniu 2011 rząd Korei Południowej zamówił 20 tych maszyn (Korea Płd. kupiła 20 FA-50, 2012-01-07, Certyfikat FA-50, 2012-11-08). Myśliwiec jest wyposażony w radiolokator Elta Systems EL/M-2032 i łącze taktyczne standardu Link 16. Może przenosić uzbrojenie o masie do 4500 kg. Mogą je stanowić kierowane i niekierowane pociski rakietowe oraz bomby o korygowanej trajektorii, w tym Boeing JDAM i Textron CBU-97 SFW. Zasięg FA-50 wynosi 1900 km, a prędkość maksymalna Ma1,5.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.