Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Apache do Mali

Lotnictwo wojskowe, 28 maja 2015

Wojska lotnicze Holandii wysłały do Mali dodatkowy śmigłowiec uderzeniowy AH-64D Apache. Holendrzy utracili w marcu jeden z wiropłatów tego typu.

Holenderski AH-64D Apache przetransportowano wczoraj do Mali na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III z natowskiego Skrzydła Ciężkiego Lotnictwa Transportowego (HAW - NATO Heavy Airlift Wing) stacjonującego w bazie wojsk lotniczych Węgier w pobliżu Pápa / Zdjęcie: MO Holandii

Wiropłat przetransportowano wczoraj z bazy Koninklijke Luchtmacht (wojsk lotniczych Holandii) w Gilze-Rijen na południu kraju. Śmigłowiec wejdzie w skład komponentu lotniczego holenderskiego kontyngentu wojskowego stacjonującego w Mali w ramach misji ONZ, Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali (MINUSMA).

Holendrzy wysłali do tego afrykańskiego państwa ok. 450 żołnierzy i pracowników wojska wspieranych m.in. przez 4 uderzeniowe AH-64D Apache i 3 ciężkie śmigłowce transportowe CH-47D/F Chinook (Chinooki do Mali, 2014-09-10). Kontyngent utracił jednego apache w marcu. Śmigłowiec rozbił się podczas rutynowych ćwiczeń ok. 40 km na północ od Gao, na wschodzie Mali. W wyniku zdarzenia śmierć ponieśli, 30-letni kpt. Rene Zeetsen oraz 26-letni ppor. Ernst Mollinger. Pierwszy z nich zginął na miejscu, w skutek odniesionych obrażeń, drugi – w szpitalu wojskowym (Ostatnia droga holenderskich pilotów, 2015-03-25).

Holenderskie Apache udzielają wsparcia ogniowego siłom ONZ podczas walk z islamistami i bojownikami ugrupowań ekstremistycznych. Pierwszą misję bojową AH-64D wykonały w styczniu. Śmigłowce ostrzelały pozycje napastników, którzy zaatakowali konwój sił pokojowych. Do zdarzenia doszło w pobliżu malijskiego miasta Tabankort, ok. 200 km na północ od Gao (Pierwsza misja bojowa Apache w Mali, 2015-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.