Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Paris Air Show 2013: Niespodziewany przelot A350XWB

Lotnictwo cywilne, 21 czerwca 2013

Dzisiaj nad Le Bourget pojawił się Airbus A350XWB. Przelot został wykonany specjalnie dla obecnego na Paris Air Show prezydenta Francji Francois Hollande’a.

A350XWB podczas przelotu nad lotniskiem Le Bourget / Zdjęcie: Airbus

Pierwszy A350XWB, oblatany 14 czerwca (Airbus A350XWB oblatany , 2013-06-14) wystartował dziś z Tuluzy ok. 10:50, aby wykonać kolejny, 3 lot próbny nad wybrzeżem Morza Śródziemnego, a następnie w pobliżu Montpellier i Lyonu. Następnie, ok. 13:25 pojawił się nad lotniskiem Le Bourget, na terenie którego odbywa się 50. Paris Air Show.

Nieco wcześniej na wystawę dotarł prezydent Francji Francis Hollande, który przyleciał tam na pokładzie pierwszego transportowca Airbus Military A400M (Oblot seryjnego A400M, 2013-03-07) należącego do Armee del’ Air (wojsk lotniczych Francji), z bazy lotniczej Villacoublay.

Mimo panującego zachmurzenia A350XWB wykonał pojedynczy przelot nad drogą startową, na wysokości ok. 200 m, a następnie powrócił do zakładów w Tuluzie. Za sterami samolotu zasiadali oblatywacze Peter Chandler i Guy Marin. Przelot został wykonany za wyjątkową zgodą francuskich władz lotniczych DGAC.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.