Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale w Egipcie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lipca 2015

Dziś do Egiptu przyleciały pierwsze trzy samoloty wielozadaniowe Dassault Rafale.

Egipskie Rafale dokonały symbolicznego przelotu obok piramid w Gizie, a także wzdłuż rzeki Nil

Pierwsze egipskie samoloty wielozadaniowe Rafale wylądowały dziś w bazie lotniczej w Kairze. Udział w ceremonii powitania pilotów wziął minister obrony Egiptu, Sedki Sobhi i marszałek Younes Hamed, dowódca Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä (wojsk lotniczych Egiptu), a także Andre Parant, ambasador Francji w Egipcie.

Samoloty wylądowały w bazie lotniczej pod Kairem. Pilotów Rafale powitali najważniejsi przedstawiciele ministerstwa obrony Egiptu i dowództwa wojsk lotniczych, a także ambasador Francji w tym kraju / Zdjęcia: MO Egiptu

Samoloty, które dotarły dziś do Egiptu, odebrano wczoraj na terenie ośrodka badawczego Dassault Aviation w Istres na południu Francji (Egipt odebrał pierwsze Rafale, 2015-07-20). Kolejna transza trzech Rafale zostanie przekazana Egipcjanom najwcześniej w grudniu br. lub na początku 2016.

Na początku br. Kair zamówił 24 francuskie Rafale, w tym 16 w wersji dwumiejscowej (Kilka szczegółów egipskiej transakcji , 2015-03-16). Samoloty przeznaczone dla Egiptu pozbawiono zdolności przenoszenia pocisków samosterujących ASMPA z głowicą nuklearną. Wybudowano z nich również elementy wyposażenia łączności, kompatybilne ze standardami NATO.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.