Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bez niespodzianki w Hiszpanii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 września 2015

Zgodnie z przewidywaniami Madryt wybrał Piranię V 8x8 jako pojazd bazowy, na podstawie którego opracowana zostanie rodzina nowych hiszpańskich wozów bojowych.

Piranha V 8x8 posłuży jako pojazd bazowy, w oparciu o który opracowana zostanie rodzina nowych hiszpańskich wozów bojowych / Zdjęcie: GD:ELS

Wiosną br. Hiszpania zapoczątkowała długo wyczekiwany program zakupu serii nowych wozów bojowych. Madryt poszukuje kilkuset pojazdów w różnych odmianach, w tym klasycznego transportera opancerzonego, wozu rozpoznania, dowodzenia, ewakuacji medycznej i inżynieryjnego. Zastąpią one m.in. obecnie eksploatowane BMR-M1 6x6 (Hiszpanie chcą KTO, 2009-11-25).

Latem przeprowadzono serię testów, które miały ocenić zdatność 5 różnych modeli wozów bojowych, zaoferowanych Hiszpanii w odpowiedzi na opublikowane w maju zapytanie o informację (RfI, Hiszpania szuka nowych wozów bojowych, 2015-05-15). Według źródeł zbliżonych do jednego z producentów, Madryt miał zdecydować się na wybór pojazdów Piranha V 8x8, oferowanych przez General Dynamics – European Land Systems (GS:ELS).

Według wciąż niepotwierdzonych informacji Piranha V posłuży jako pojazd bazowy, w oparciu o który opracowana zostanie ostateczna wersja nowych hiszpańskich wozów bojowych. W pierwszej kolejności Ejército de Tierra (wojska lądowe Hiszpanii) zamówią ok. 300 pojazdów m.in. w odmianie: transportera opancerzonego i wozu dowodzenia.

Madryt zapłaci na nowe wozy ok. 1,5 mld euro (6,3 mld zł). Pojazdy będą wytwarzane bezpośrednio w kraju, w zakładach należących do GD:ELS Santa Bárbara Sistemas. W przedsięwzięcie zaangażowana zostanie również duża grupa hiszpańskich poddostawców, w tym rodzima Indra.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.