Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Londyn wspiera Jordanię

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 października 2015

Brytyjczycy przekażą Jordanii sprzęt wojskowy, który posłuży jej do sformowania sił szybkiego reagowania.

Londyn przekaże Jordanii wyposażenie wojskowe, w tym samochody ciężarowe. Sprzęt przyspieszy formowanie 500-osobowych sił szybkiego reagowania, które zostaną rozmieszczone wzdłuż północno-wschodniej granicy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przedstawiciele brytyjskich władz zapowiedzieli przekazanie Jordanii różnorodnego wyposażenia wojskowego. Sprzęt posłuży do formowania jordańskich sił szybkiego reagowania. Formacja licząca ok. 500 żołnierzy będzie wykorzystywana do ochrony granicy państwa i zwalczania bojówkarzy organizacji islamistycznych, próbujących przeniknąć do kraju z Iraku lub Syrii.

Brytyjczycy przekażą sojusznikowi m.in. pojazdy wojskowe, w tym samochody ciężarowe służące do transportu żołnierzy, a także urządzenia łączności radiowej i urządzenia optoelektroniczne. Sprzęt, który trafi do Jordanii w pierwszej transzy będzie kosztował ok. 2,5 mln GBP (14,2 mln zł).

Ochrona granicy z Irakiem i Syrią traktowana jest przez władze Jordanii priorytetowo. Od kilku lat Jordańczycy rozbudowują sieć umocnień wzdłuż północno-wschodniego pogranicza. Wzniesiony zostanie tam pas wysokich metalowych ogrodzeń z wieżami strażniczymi, wyposażonymi w urządzenia obserwacyjne, w tym głowice optoelektroniczne i radary (Jordania odgrodzi się od islamistów, 2015-08-12). Projekt realizowany jest przy współpracy z USA (Odgradzanie Jordanii, 2015-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.