Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jordania odgrodzi się od islamistów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 sierpnia 2015

Władze Jordanii postanowiły wznieść sieć umocnień wzdłuż granicy z Irakiem i Syrią.

Jordania buduje sieć umocnień wzdłuż granicy z Syrią i Irakiem. Amman chce odgrodzić się w ten sposób od państw pogrążonych w wieloletnich walkach wewnętrznych i ochronić przed ewentualną infiltracją przez islamistów / Zdjęcie: MRC

Jordania wzniesie specjalne umocnienia na liczącym ponad 550 km odcinku granicy państwowej z Irakiem i Syrią. Jordańczycy odgrodzą się od sąsiadów pasami wysokich metalowych ogrodzeń lub betonowych murów i siecią wież kontrolnych, wyposażonych w urządzenia obserwacji otoczenia, w tym głowice optoelektroniczne i radary. Zbudowane zostaną też drogi rokadowe, ułatwiające szybki przerzut oddziałów interwencyjnych i posiłków.

Nowy pas umocnień granicznych ma uszczelnić jordańską granicę. Władze w Ammanie obawiają się bowiem, że islamiści działający od kilku lat w Iraku i Syrii, będą próbowali przedostać się do Jordanii, by tam kontynuować walkę. W przeszłości Jordańczycy informowali o przypadkach werbowania przez syryjskich rebeliantów nowych bojowników wśród osób przebywających w obozach dla uchodźców (Syryjscy rebelianci rekrutują w Jordanii, 2013-11-12).

Niemal przed rokiem Arabia Saudyjska zakończyła budowę umocnień wzdłuż ponad 900-kilometrowego odcinka granicy z Irakiem (Saudowie uszczelniają granicę z Irakiem, 2014-10-03). Podobnie jak Jordańczycy, również Saudyjczycy obawiają się infiltracji własnego terytorium przez bojowników Ad-Daula al-Islamijja (Islamiści zaatakowali saudyjski patrol, 2015-01-05). Z kolei na przełomie 2012/2013 władze Izraela zapowiedziały budowę specjalnych umocnień wzdłuż izraelsko-syryjskiej linii demarkacyjnej na Wzgórzach Golan ().Izrael chce się odgrodzić od Syrii, 2013-01-08


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.