Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie omańskiego transportowca

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 października 2015

W Australii zwodowano pierwszy katamaran transportowy przeznaczony dla marynarki wojennej Omanu.

W minioną środę zwodowano pierwszy katamaran transportowy marynarki wojennej Omanu, przyszły RNOV Al Mubshir. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe i rozpocznie pierwsze testy morskie / Zdjęcie: Austal

W Henderson na terenie Zachodniej Australii zwodowano pierwszy katamaran transportowy królewskiej marynarki wojennej Omanu, przyszły RNOV Al Mubshir. Ceremonię zorganizowano w stoczni grupy Austal. Przygotowania do tego wydarzenia zajęły kilka dni (Pierwszy HSSV gotowy do wodowania, 2015-10-16). Budowa okrętu rozpoczęła się latem 2014.

Marynarka wojenna Omanu odbierze 2 jednostki transportowe, powstałe w oparciu o projekt amerykańskich katamaranów klasy Expeditionary Fast Transport (EPF, dawniej Joint High Speed Vessel, Stępka pod przyszły USNS Carson City, 2015-08-05). Okręty będą miały 72 m długości. Ich załoga ma składać się z 69 oficerów i marynarzy. Zostaną przystosowane do transportu ponad 300 żołnierzy wraz z wyposażeniem wojskowym (Eksportowe HSSV, 2014-03-11).

Kontrakt na budowę nowych katamaranów zawarto na początku 2014. Przyszły RNOV Al Mubshir zostanie przekazany Omańczykom na przełomie 2015/2016, a kilka miesięcy później rozpocznie służbę. W Henderson kontynuowana jest obecnie budowa drugiej z jednostek. Okręt powinien trafić do odbiorcy pod koniec przyszłego roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.