Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Debiut USNS Spearhead

Marynarka wojenna, 20 stycznia 2014

Amerykański szybki katamaran transportowy klasy Joint High Speed Vessel (JHSV), typu Spearhead, USNS Spearhead (JHSV 1), wyszedł w morze w swoją pierwszą misję.

USNS Spearhead (JHSV 1) wychodzi z bazy Joint Expeditionary Base Little Creek-Fort Story w Wirginii / Zdjęcie: US Navy

USNS Spearhead wyszedł w morze w minionym tygodniu. Okręt dołączy do jednostek wchodzących w skład 6. Floty US Navy i pozostanie jej podporządkowany do maja br. Wówczas JHSV 1 skieruje się w stronę wód będących obszarem odpowiedzialności 4. Floty, na których pozostanie co najmniej do jesieni.

Rozpoczęta misja USNS Spearhead jest pierwszą w historii tej nowatorskiej klasy okrętów. JHSV 1 do niedawna poddawany był kompleksowym próbom morskim, realizowanym m.in. przez US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV) (USNS Spearhead po próbach morskich, 2013-10-04).

Okręty tej klasy będą w przyszłości służyć do przewozu maksymalnie 400 żołnierzy oraz prawie 600 t wyposażenia na dystans ponad 2200 km. Ich wejście do linii będzie więc miało duży wpływ na realizację amerykańskiej strategii pivotu, tzn. przeorientowania aktywności polityczno-wojskowej na wody Oceanu Spokojnego (Nowa strategia USA, 2012-06-01, USA zmieniają priorytety , 2011-12-08).

W przyszłości okręty omawianej klasy będą stacjonować m.in. w Singapurze, gdzie wesprą jednostki innej nowatorskiej klasy, Littoral Combat Ship (LCS w Singapurze, 2012-06-03, Serwis Austala w Singapurze, 2013-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.