Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chinook na HMAS Canberra

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 października 2015

Załoga australijskiego śmigłowca transportowego CH-47D Chinook ćwiczyła prowadzenie operacji lotniczych z pokładu HMAS Canberra.

CH-47D Chinook na pokładzie pierwszego australijskiego śmigłowcowca desantowego typu Canberra. Ćwiczenia operacji lotniczych przeprowadzono w dniach 20-21 października na wodach Zatoki Jervis / Zdjęcie: RAN

Ćwiczenia przeprowadzono w dniach 20-21 października na wodach Zatoki Jervis, u wybrzeży Nowej Walii Południowej. Załoga CH-47D Chinook ćwiczyła różne operacje lotnicze, w tym lądowanie i start z pokładu śmigłowcowca desantowego HMAS Canberra (L02), typu Canberra (Operacje powietrzne z HMAS Canberra od marca, 2014-12-17), a także załadunek i rozładunek wyposażenia, transportowanego w ładowni śmigłowca lub na podwieszeniu.

Niedawne ćwiczenia stanowiły kolejny etap testów HMAS Canberra, poprzedzających uzyskanie przez okręt całkowitej zdolności operacyjnej. W przeszłości podobne próby przeprowadziły załogi śmigłowców MRH-90 i S-70B-2 Seahawk. Przygotowania do ćwiczeń prowadzono na terenie bazy lotnictwa Royal Australian Navy (RAN, królewskiej marynarki wojennej Australii), HMAS Albatross.

W najbliższych miesiącach przeprowadzony zostanie kolejny etap testów, tym razem z udziałem nowocześniejszych śmigłowców CH-47F Chinook. We wrześniu br. Australian Army odebrała ostatni z 7 wiropłatów tego modelu, zamówionych w 2010 (Ostatni CH-47F dla Australii, 2015-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.