Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulowane ćwiczenia z pokładu Canberry

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 26 czerwca 2014

Załogi australijskich śmigłowców transportowych MRH90 rozpoczęły ćwiczenia operowania z pokładów przyszłych okrętów desantowych typu Canberra.

Każdy z okrętów desantowych typu Canberra będzie mógł pomieścić na swoim pokładzie do 11 śmigłowców transportowych MRH90 / Zdjęcie: MO Australii

Treningi prowadzono na terenie bazy lotnictwa marynarki wojennej Australii, HMAS Albatross, w Nowra na wschodzie kraju. Załogi śmigłowców MRH90 (australijskie oznaczenie NH90) ćwiczyły na specjalnej rampie, symulującej pokład okrętów desantowych typu Canberra. Próby koncentrowały się na operacjach startu i lądowania oraz transportu podwieszanego pod kadłubem wiropłata ładunku.

W nadchodzących miesiącach rozpoczną się długo wyczekiwane przez załogi MHR90 ćwiczenia na samych desantowcach. Posłuży do tego pierwsza z jednostek, HMAS Canberra (LHD 02), która przechodzi obecnie serię prób morskich (Wypadki podczas prób HMAS Canberra, 2014-06-07).

Odpowiednie przygotowanie załóg śmigłowców MHR90 ma duże znaczenie dla przyszłego potencjału operacyjnego nowych australijskich desantowców. Prowadzone z ich pokładów operacje lotnicze mogą bowiem decydować o powodzeniu operacji desantowych. Warto przypomnieć, że siły zbrojne Australii zamówiły dotąd 46 MRH90 (Testy australijskiego MRH90, 2012-10-31, MRH90 wracają do lotów, 2010-07-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.