Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malezja kupi MD 530G

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 października 2015

Władze Malezji miały zdecydować się na zakup lekkich śmigłowców uderzeniowych MD 530G.

Malezja negocjuje szczegóły porozumienia o kupnie 8 lekkich śmigłowców rozpoznawczo-uderzeniowych MD 530G / Zdjęcie: MD Helicopters

Według lokalnych mediów zwycięzcą malezyjskiego przetargu na zakup nowych lekkich śmigłowców uderzeniowych zostanie MD Helicopters. Malezyjczycy mieli podjąć już decyzję o kupnie 8 MD 530G. Szczegóły kontraktu są obecnie negocjowane. Umowa najprawdopodobniej zostanie zawarta już w listopadzie, przy okazji 10. szczytu przywódców państw Azji Wschodniej, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada w Kuala Lumpur.

MD 530G będą używane przez wojska lotnicze i lotnictwo wojsk lądowych Malezji. Mają stacjonować na terenie wschodniego stanu Sabah. MD Helicopters zostawiło w pokonanym polu ofertę Boeinga w postaci lekkich śmigłowców rozpoznawczo-uderzeniowych AH-6i (Oblot seryjnego AH-6i, 2014-05-02). Malezyjczycy rozpatrywali też ofertę rządu USA, który oferował im kupno używanych Bell OH-58D Kiowa Warrior, pochodzących z zapasów magazynowych US Army.

Śmigłowiec MD 530G był prezentowany podczas marcowych targów LIMA 2015, zorganizowanych na wyspie Langkawi (LIMA 2015: Debiut MD 530G , 2015-03-23). Na korzyść oferty MD Helicopters zadziałać miała możliwość zabudowania różnorodnego uzbrojenia, w tym napędowych karabinów maszynowych Dillon Aero M134D do amunicji 7,62 mm x 51, zasobników z 70-mm pociskami kierowanymi laserowo Talon, 7,62-mm km, 12,7-mm wkm i npr, a w przyszłości także kpr Hellfire. Obserwacja pola walki prowadzona jest za pomocą głowicy optoelektronicznej, zabudowanej pod kadłubem (Próbne strzelania MD530G, 2014-08-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra