Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot seryjnego AH-6i

Lotnictwo wojskowe, 02 maja 2014

Wczoraj w zakładach Boeinga w Mesa oblatano pierwszy seryjny śmigłowiec AH-6i.

Pierwszy seryjny AH-6i podczas oblotu / Zdjęcie: Boeing

Amerykański koncern poinformował o oblocie pierwszego seryjnego lekkiego śmigłowca rozpoznawczo-uderzeniowego AH-6i. Miał on miejsce w zakładach w Mesa, w Arizonie.

W trakcie ok. 20 min oblotu załoga wiropłata wykonała loty do przodu, do tyłu i w bok, z niewielką prędkością, na małej wysokości. Próby, ze stopniowym zwiększaniem w/w parametrów, będą kontynuowane w ciągu kilku następnych miesięcy.

AH-6i jest najnowszą wersją słynnego OH-6A Cayuse i jego następcy AH-6M, używanego przez siły specjalne U.S. Army. Wyposażenie kabiny AH-6i zostało oparte na rozwiązaniach zastosowanych w AH-64E Guardian. Do zadań wiropłata należeć ma wsparcie oddziałów wojsk lądowych oraz zwalczanie nieprzyjacielskich czołgów, wozów bojowych i umocnień.

Prototyp AH-6i oblatano we wrześniu 2009 (Oblot AH-6i, 2009-10-08). Boeing oferował go rodzimym wojskom lądowym w konkursie Armed Aerial Scout (AAS, uzbrojony śmigłowiec rozpoznawczy, Koniec programu AAS?, 2014-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra