Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zestawy FX dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 28 stycznia 2016

Policja szuka dostawcy zestawów do konwersji pistoletów maszynowych H&K MP5A5 i karabinków H&K HK416A5 do strzelania amunicją treningową z pociskami barwiącymi.

Pistolet maszynowy H&K MP5 z zamontowanym zestawem konwersyjnym do amunicji Simunition FX / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Komenda Główna Policji ogłosiła zapytanie ofertowe na dostawy 25 zestawów do konwersji bojowych pistoletów maszynowych H&K MP5A5 (Więcej MP5 dla Policji, 2015-10-31; MP5K-PDW i HK417A2 dla Policji, 2015-09-14) do 9-mm amunicji GD-OTS Canada (General Dynamics-Ordnance and Tactical Systems Canada) Simunition FX oraz 12 zestawów do dostosowania karabinków automatycznych H&K HK416A5 z 279-mm lufami do 5,56-mm nabojów Simunition FX (Nowa broń dla Policji, 2015-06-01; 5 HK416C dla Policji, 2011-05-28).

Zestaw do konwersji MP5 do 9-mm amunicji Simunition FX. Broń zasilana jest z oryginalnych magazynków

W przypadku MP5 zestaw do konwersji składa się z 7 elementów: wkładkowej lufy o zmniejszonym kalibrze z komorą nabojową (umieszczana jest wewnątrz oryginalnej lufy broni), wkładu ryglowego do amunicji FX (zastępującego standardowy wkład do naboju 9 mm x 19), nasadki wylotowej utrzymującej zestaw do konwersji na lufie, klucza imbusowego do jej zamocowania oraz pręta z obrotowym chwytem z dwoma adapterami – do montażu i demontażu lufy.

Dostosowanie karabinka HK416 do strzelania 5,56-mm nabojami z pociskami barwiącymi wymaga jedynie wymiany suwadła z zamkiem/ Zdjęcia: Simunition

W karabinku HK416 dostosowanie broni do strzelania amunicją 5,56 mm FX jest znacznie prostsze. Wymaga jedynie zastąpienia oryginalnego zespołu ruchomego (suwadła z zamkiem) na lżejszy i dostosowany do 5,56-mm amunicji Simunition FX. W obu przypadkach broń zasilana jest z oryginalnych magazynków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.