Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Białoruś kupiła Su-30SM

Lotnictwo wojskowe, 11 lutego 2016

Władze Białorusi postanowiły zakupić nowe rosyjskie samoloty wielozadaniowe Su-30SM.

Białoruś będzie trzecim, po FR i Kazachstanie, użytkownikiem Su-30SM. Rząd w Mińsku odbierze 12 samolotów tego typu, po 2020 / Zdjęcie: MO FR

Białoruś i Federacja Rosyjska zawarły porozumienie w sprawie sprzedaży 12 samolotów wielozadaniowych Su-30SM. Jak poinformował z-ca ministra obrony Białorusi gen. Igor Łotenkow ich dostawy zostaną zrealizowane po 2020. Su-30MS zastąpią w służbie używane obecnie MiG-29.

Powodem wymiany sprzętu jest znaczne zużycie MiG-29, które są eksploatowane od ponad 30 lat. Po porównaniu kosztów doszliśmy do wniosku, że taniej będzie kupić nowe samoloty, niż utrzymywać je w służbie – powiedział gen. Łotenkow. – Ponieważ Su-30SM jest samolotem o większych zdolnościach potencjał lotnictwa wojskowego Białorusi będzie utrzymany – dodał gen. Łotenkow.

Białoruś będzie trzecim użytkownikiem Su-30SM, po FR i Kazachstanie (Samoloty Suchoja dla WWS FR, 2015-09-07, Kazachstan odebrał Su-30SM, 2015-04-20). Samoloty tego typu są zbliżone do Su-30MKI / MKA / MKM, znajdujących się w wyposażeniu wojsk lotniczych Algierii, Indii i Malezji (Więcej Su-30 dla Algierii, 2015-09-14). Główną różnicą jest zastąpienie izraelskiego wskaźnika przeziernego El-Op SU 967 francuskim Thales 3022 lub rosyjskimi RPKB IKSz-1M czy Elektroawtomatika SzKAI.

Według niektórych źródeł wojska lotnicze Białorusi używały już w przeszłości przez krótki czas ex-indyjskich Su-30K, które trafiły tam po odkupieniu przez Rosjan. Po modernizacji, przeprowadzonej przez 558. Lotnicze Zakłady Remontowe w Baranowiczach, FR sprzedała je Angoli (Su-30K dla Angoli już niebawem , 2015-04-03). Dzięki temu Białorusini mają już doświadczenie w obsłudze i naprawach samolotów z tej rodziny.

Co ciekawe, według informacji przedstawicieli rosyjskiego przemysłu przeglądy Su-30K odkupionych od Indii wykazały, że piloci Bharatiya Vāyu Senā (BVS, wojsk lotniczych Indii) nie stosowali się do ograniczeń eksploatacyjnych i wykonywali manewry ze zbyt dużymi przeciążeniami. W efekcie niektóre elementy struktury samolotów zostały odkształcone i wymagały dodatkowych napraw, których koszt był zbyt wysoki dla strony białoruskiej. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.