Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

De Zeven Provincien powstrzymuje przemyt

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 maja 2016

Holenderska fregata rakietowa HNLMS De Zeven Provinciën dokonała kolejnego przechwytu kontrabandy.

Załoga HNLMS De Zeven Provinciën udaremniła kolejną próbę przemytu narkotyków i innych środków odurzających do Ameryki Północnej. Zabezpieczono 320 kg kontrabandy i aresztowano 4 przemytników / Zdjęcie: MO Holandii

Dowództwo Koninklijke Marine (królewskiej marynarki wojennej Holandii) poinformowało o kolejnym sukcesie załogi fregaty rakietowej HNLMS De Zeven Provinciën (F802), typu De Zeven Provinciën. Jednostka, która od 5 miesięcy bierze udział w wielonarodowej operacji antynarkotykowej na Morzu Karaibskim (Nowa misja De Zeven Provincien, 2016-01-11), zdołała zapobiec przemytowi kontrabandy do Ameryki Północnej.

Okręt znajdował się na wodach między Jamajką a Wenezuelą, gdy nadeszła informacja o wykryciu podejrzanej jednostki przez morski samolot patrolowy jednego z państw sojuszniczych. Holenderska fregata natychmiast ruszyła w pościg za szybką łodzią motorową, która mogła być używana do przemytu kontrabandy. Z pokładu HNLMS De Zeven Provinciën wystartował belgijski śmigłowiec Alouette III (Pożegnanie holenderskich Alouette III, 2015-12-18), który zdołał zmusić przemytników do zatrzymania łodzi.

Wkrótce w kierunku podejrzanej jednostki wyruszyły zespoły interwencyjne, poruszające się na łodziach półsztywnych. Holenderscy marynarze i współpracujący z nimi oficerowie amerykańskiej agencji antynarkotykowej (DEA, Drug Enforcement Administration) zdołali aresztować 4 przemytników i zabezpieczyć 320 kg kontrabandy w postaci marihuany, haszyszu i innych środków odurzających.

W ostatnich miesiącach holenderski okręt dokonał 3 podobnych przechwyceń. Marynarzom udało się zabezpieczyć m.in. 850 kg kokainy i 400 kg marihuany, a także aresztować sporą grupę przemytników (Sukces De Zeven Provincien, 2016-03-04). Narkotyki i aresztanci zostali następnie przekazani oficerom DEA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.