Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Houston

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 października 2015

Amerykański atomowy okręt podwodny USS Houston zakończył ostatnią misję bojową.

Członkowie załogi USS Houston schodzą na ląd na terenie Joint Base Pearl Harbor-Hickam. Ostatnie miesiące marynarze spędzili w głębinach Oceanu Spokojnego, wykonując szereg zadań bojowych / Zdjęcie: US Navy

USS Houston (SSN 713), typu Los Angeles, ponownie wszedł do portu macierzystego w Pearl Harbor na Hawajach. Amerykański okręt zakończył tym samym ostatnią misję bojową w swojej historii. Przez kilka minionych miesięcy jednostka przeszła ponad 64 tys. km, prowadząc działania operacyjne na obszarze odpowiedzialności 7. floty US Navy. W tym czasie okręt odbył 5 kurtuazyjnych wizyt w portach morskich zaprzyjaźnionych państw.

Decyzja o wycofaniu USS Houston ze służby zapadła w połowie 2014. Jednostka znalazła się na liście 13 najstarszych OP typu Los Angeles, których dalsza eksploatacja staje się niemożliwa ze względu na wiek i pogarszający się stan techniczny (Dziesiątki okrętów do wycofania, 2014-07-17). Wszystkie okręty zakończą służbę do 2019.

USS Houston (SSN 713) jest 4. okrętem w historii US Navy nazwanym ku chwale jednego z największych miast USA. W przyszłości jego miejsce w linii zajmie jedna z jednostek typu Virginia (USS John Warner w linii, 2015-08-03). W ciągu kilku miesięcy USS Houston powinien opuścić port macierzysty na Hawajach i skierować się w stronę Puget Sound Naval Shipyard w Bremerton, w stanie Waszyngton. Pracownicy stoczni wygaszą jego reaktor i zdemontują wyposażenie pokładowe. Następnie OP zostanie oficjalnie wycofany ze służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra