Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podano imiona LCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 września 2016

Dwa przyszłe okręty klasy LCS zostaną nazwane dla uhonorowania miast, w których są budowane.

Okręty klasy LCS nazywane są dla uhonorowania miast i miejscowości, które mają bliskie związki z US Navy / Zdjęcie: USN

Sekretarz US Navy, Ray Mabus, podał wczoraj nazwy kolejnych okrętów klasy Littoral Combat Ship, USS Marinette (LCS 25) i USS Mobile (LCS 26). Oba zostaną nazwane dla uhonorowania miast, w których trwa budowa jednostek programu LCS.

Przyszły USS Marinette zostanie zbudowany w stoczni Marinette Marine, należącej do włoskiej grupy Fincantieri. Będzie pierwszym okrętem w historii US Navy nazwanym dla uhonorowania miasta w stanie Wisconsin. USS Marinette będzie zaliczał się do typoszeregu Freedom, charakteryzującego się układem jednokadłubowym. Jednostki tego typu powstają w ramach wielonarodowego konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin (USS Wichita zwodowany, 2016-09-19).

Z kolei trimaran USS Mobile (LCS 26) będzie 5. okrętem w historii US Navy nazwanym na cześć 3. największego miasta w Alabamie. Ostatnim był okręt desantowy USS Mobile (LKA 115), typu Charleston, który służył w latach 1969-1994. LCS 26 powstanie w stoczni Austal USA, należącej do australijskiej grupy Austal (Przyjęcie USS Montgomery do służby, 2016-09-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.