Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec prób odbiorczych USS Montgomery

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 maja 2016

Zakończono kilkudniowe próby odbiorcze okrętu USS Montgomery. Latem jednostka trafi do US Navy.

Wkrótce rozpoczną się przygotowania do ceremonii przyjęcia USS Montgomery do służby. Jednostka powinna znaleźć się w linii latem br. Okręt będzie stacjonował w Naval Base San Diego, razem z 6 innymi jednostkami budowanymi w ramach programu LCS: USS Independence (LCS 2), USS Coronado (LCS 4) i USS Jackson (LCS 6) typu Independence, a także USS Freedom (LCS 1), USS Fort Worth (LCS 3) i USS Milwaukee (LCS 5), typu Freedom / Zdjęcie: USN

Specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV) zakończyli próby odbiorcze okrętu USS Montgomery (LCS 8), typu Independence (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27). Zrealizowano je w Zatoce Meksykańskiej. Przez 4 dni ocenie poddawano funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych jednostki, w tym układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, zestawów łączności radiowej i modułów nawigacji satelitarnej, a także systemów zarządzania walką i samoobrony.

Próby odbiorcze USS Montgomery przeprowadzono po zakończeniu kilkuetapowych wymagających testów morskich jednostki, zrealizowanych przez producenta, stocznię Austal USA z Mobile w stanie Alabama (Koniec testów USS Montgomery, 2016-04-28). Pozwoliły one na wykrycie i usunięcie usterek i błędów konstrukcyjnych.

USS Montgomery jest 2. z serii co najmniej 10 okrętów typu Independence, których budowę zlecono w 2010 (Zlecenie na kolejne LCS, 2016-04-04, Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Jednostkę zbudowano w układzie trimarana. Okręt powstał w ramach programu Littoral Combat Ship (LCS, Wodowanie USS Manchester, 2016-05-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.