Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne LCS do San Diego

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

US Navy zapowiedziała przebazowanie kolejnych fregat rakietowych na zachodnie wybrzeże USA.

W najbliższych latach US Naval Base San Diego w Kalifornii będzie główną bazą amerykańskich okrętów typów Freedom i Independence / Zdjęcie: Lockheed Martin

W przyszłym roku do Naval Base San Diego w Kalifornii skierowane zostaną 2 fregaty rakietowe: USS Detroit (LCS 7), typu Freedom (Wodowanie USS Detroit, 2014-10-20) i USS Montgomery (LCS 8), typu Independence (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27). Obie jednostki zostaną włączone do amerykańskiej floty latem, po zakończeniu serii intensywnych testów morskich i programu szkolenia i zgrywania ich załóg.

Okręty powstają w rodzimych stoczniach Marinette Marine w Wisconsin i Austal USA w Mobile na terenie stanu Alabama. Ich budowa realizowana jest w ramach rządowego programu LCS (Littoral Combat Ship). Jednostki obu typów będą przystosowane do prowadzenia działań bojowych w strefach przybrzeżnych, które zwykle pozostają niedostępne dla okrętów o większym tonażu. W przeszłości podobne działania wykonywały fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry, które wycofano już ze służby w US Navy (Koniec OHP, 2015-10-01).

Nowe amerykańskie fregaty rakietowe wysyłane są do Azji w ramach pierwszych misji bojowych. W przeszłości kilkumiesięczną służbę na wodach Pacyfiku odbył USS Freedom (LCS 1), typu Freedom (MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19). Obecnie w regionie tym stacjonuje USS Fort Worth (LCS 3, Ostatni etap misji USS Fort Worth, 2015-11-25). W przyszłym roku dołączy do niego USS Milwaukee (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). W przyszłości co najmniej 4 fregaty typów Freedom i Independece będą stacjonować w Changi Naval Base w Singapurze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.