Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne LCS do San Diego

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

US Navy zapowiedziała przebazowanie kolejnych fregat rakietowych na zachodnie wybrzeże USA.

W najbliższych latach US Naval Base San Diego w Kalifornii będzie główną bazą amerykańskich okrętów typów Freedom i Independence / Zdjęcie: Lockheed Martin

W przyszłym roku do Naval Base San Diego w Kalifornii skierowane zostaną 2 fregaty rakietowe: USS Detroit (LCS 7), typu Freedom (Wodowanie USS Detroit, 2014-10-20) i USS Montgomery (LCS 8), typu Independence (Stępka pod USS Montgomery, 2013-06-27). Obie jednostki zostaną włączone do amerykańskiej floty latem, po zakończeniu serii intensywnych testów morskich i programu szkolenia i zgrywania ich załóg.

Okręty powstają w rodzimych stoczniach Marinette Marine w Wisconsin i Austal USA w Mobile na terenie stanu Alabama. Ich budowa realizowana jest w ramach rządowego programu LCS (Littoral Combat Ship). Jednostki obu typów będą przystosowane do prowadzenia działań bojowych w strefach przybrzeżnych, które zwykle pozostają niedostępne dla okrętów o większym tonażu. W przeszłości podobne działania wykonywały fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry, które wycofano już ze służby w US Navy (Koniec OHP, 2015-10-01).

Nowe amerykańskie fregaty rakietowe wysyłane są do Azji w ramach pierwszych misji bojowych. W przeszłości kilkumiesięczną służbę na wodach Pacyfiku odbył USS Freedom (LCS 1), typu Freedom (MQ-8 z pokładu USS Freedom, 2014-05-19). Obecnie w regionie tym stacjonuje USS Fort Worth (LCS 3, Ostatni etap misji USS Fort Worth, 2015-11-25). W przyszłym roku dołączy do niego USS Milwaukee (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). W przyszłości co najmniej 4 fregaty typów Freedom i Independece będą stacjonować w Changi Naval Base w Singapurze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.