Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne HMMWV dla Afganistanu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2016

AM General wyprodukuje i dostarczy siłom zbrojnym Afganistanu kolejną partię samochodów terenowych rodziny HMMWV 4x4.

W ciągu roku afgańskie siły zbrojne odbiorą kolejne 433 samochody terenowe rodziny HMMWV 4x4 / Zdjęcie: AM General

Wczoraj Departament Obrony USA zlecił AM General z South Bend w Indianie produkcję kolejnej partii 433 samochodów terenowych rodziny High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV) 4x4. Porozumienie ma wartość ok. 109 mln USD (417 mln zł). Pojazdy będą wytwarzane w Mishawaka w stanie Indiana. Kontrakt zostanie zrealizowany do 29 września 2017.

Porozumienie zawarto w ramach rządowego programu Foreign Military Sales. Oznacza to, że pośrednikiem w dostawach wozów będą siły zbrojne USA. Amerykanie pomogą też Afgańczykom w pierwszym etapie eksploatacji pojazdów. Podmiotem zamawiającym HMMWV jest Army Contracting Command z Warren w Michigan.

USA od lat wspierają siły zbrojne Afganistanu, dostarczając uzbrojenie i wyposażenie wojskowe (Broń dla Afganistanu, 2016-08-26; Broń dla Afganistanu, 2016-08-26). Amerykanie pomagają też w szkoleniu afgańskich żołnierzy i policjantów. Działania podejmowane przez Waszyngton nie przynoszą na razie pożądanego rezultatu, a nieudolność rządowych sił bezpieczeństwa przyczyniła się do wzrostu liczby zamachów terrorystycznych i ataków dokonywanych przez islamistów (Zamach w Kabulu, 2016-07-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.