Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pomoc dla prowincji Helmand

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 12 lutego 2016

USA rozmieszczą dodatkowe oddziały wojskowe w niespokojnej prowincji Helmand na południu Afganistanu.

USA uważają za niezbędne rozmieszczenie dodatkowych sił na terenie południowej prowincji Helmand. Amerykańscy żołnierze pomogą w szkoleniu afgańskich wojskowych i przygotowywaniu ich do walki / Zdjęcie: Resolute Support

Amerykański kontyngent wojskowy stacjonujący w południowej prowincji Helmand zostanie wsparty dodatkowymi oddziałami (USA wzmacniają kontyngenty, 2016-01-11). Dowództwo wielonarodowej misji Resolute Support zamierza rozmieścić na południu kraju jednostki specjalizujące się w szkoleniu lokalnych sił bezpieczeństwa, a także planowaniu i realizacji operacji bojowych.

USA zamierzają wesprzeć w ten sposób afgańskie wojska stacjonujące w niestabilnej części kraju. Od października talibowie i bojówkarze innych organizacji islamistycznych starają się przejąć kontrolę nad prowincją Helmand (Afgańczycy poddali się talibom, 2015-11-15). Ataki na posterunki kontrolne i patrole mocno osłabiły lokalne siły bezpieczeństwa, które nie radzą sobie z narastającym problemem. Powodem takiej sytuacji jest nie tylko słabe wyszkolenie i niska wartość bojowa afgańskich oddziałów, ale również niekompetencja kadry dowódczej.

Od ponad roku sytuacja w Afganistanie ulega pogorszeniu (USA krytycznie o sytuacji w Afganistanie, 2015-12-16). Liczne organizacje ekstremistyczne zintensyfikowały ataki na afgańskie wojska, które nie radzą sobie bez wsparcia wielonarodowej koalicji (Krwawy zamach w Afganistanie, 2016-02-02). Skromne siły międzynarodowe, których trzon stanowi amerykański kontyngent, liczący ok. 9800 żołnierzy, koncentrują się na szkoleniu Afgańczyków i doradzaniu oficerom dowodzącym (USA na dłużej w Afganistanie, 2015-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.