Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Krwawy zamach w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 lutego 2016

Zamachowiec samobójca wysadził się w siedzibie afgańskiej policji w Kabulu. Zginęło co najmniej 20 policjantów.

W wyniku zamachu przeprowadzonego w centrum Kabulu zginęło co najmniej 20 afgańskich policjantów, a kolejnych 25 zostało rannych / Zdjęcie: MSW Afganistanu

Wczoraj Kabulem wstrząsnęła silna eksplozja, do której doszło przed wejściem do siedziby głównej afgańskich sił policyjnych. Zamachowiec-samobójca zdetonował owinięty wokół ciała pas szahida, wysadzając się wśród tłumu policjantów i przypadkowych przechodniów. Wskutek zamachu zginęło co najmniej 20 mundurowych, a kolejnych 25 odniosło obrażenia ciała. Rannych zostało też 7 cywilów.

Do organizacji ataku przyznali się talibowie. Zamach został potępiony przez afgańskie i zachodnie władze, a także dowództwo wielonarodowej misji wojskowej Resolute Support. W zgodnej opinii komentatorów wczorajszy atak miał podkopać toczący się proces pokojowy i utrudnić przygotowywaną z wielkim trudem kolejną rundę wielostronnych negocjacji, które w weekend odbędą się w Islamabadzie.

Od ponad roku talibowie i bojówkarze innych organizacji islamistycznych nasilają ataki na afgańskie siły bezpieczeństwa (Afgańczycy poddali się talibom, 2015-11-15). Coraz częściej zamachy dokonywane są też w dużych skupiskach miejskich, w tym na lotniskach (Atak na lotnisko w Kandaharze , 2015-12-09). Obecną sytuację w Afganistanie mocno krytykują rządy państw zachodnich, w tym USA (USA krytycznie o sytuacji w Afganistanie, 2015-12-16).

Zachodni sojuszniczy kontynuują dostawy uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla Afganistanu (Pierwsze Tucano już w Afganistanie, 2016-01-18; Więcej afgańskich MD 530F , 2016-01-14). Wiele państw zdecydowało się również wysłać dodatkowe wojska do Azji lub przedłużyć trwające obecnie misje (Więcej Australijczyków w Afganistanie, 2016-01-18; USA wzmacniają kontyngenty, 2016-01-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.