Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Puma rozbiła się w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 października 2015

Wczoraj na wschodzie Afganistanu rozbił się brytyjski śmigłowiec Puma HC2. Śmierć poniosło 5 osób, w tym 2 żołnierzy Royal Air Force.

We wczorajszej katastrofie brytyjskiej Pumy HC2 w Afganistanie śmierć poniosło 5 osób, w tym 2 żołnierzy RAF / Zdjęcie: Michał Jarocki

Do wypadku doszło wczoraj pod Kabulem, gdy brytyjski śmigłowiec podchodził do lądowania na terenie dowództwa wielonarodowej operacji Resolute Support. Z nieznanych przyczyn pilot Pumy HC2 utracił kontrolę nad wiropłatem, który wkrótce potem spadł na ziemię. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja śledcza, powołana przez NATO w porozumieniu z ministerstwem obrony Wielkiej Brytanii.

W chwili zdarzenia na pokładzie śmigłowca znajdowało się 10 osób. Wypadek spowodował śmierć 5 z nich, w tym 2 żołnierzy Royal Air Force, którzy służyli w 33. i 230. eskadrze transportowej z RAF Benson w centrum kraju (Logistyka dla brytyjskich Pum HC2, 2013-06-06). Kolejnych 5 pasażerów rozbitego wiropłata odniosło obrażenia ciała. Wszyscy zostali hospitalizowani.

Od blisko roku Wielka Brytania utrzymuje w Afganistanie blisko 500-osobowy kontyngent. Brytyjczycy wspierają działania sił wielonarodowych, służących w ramach natowskiej operacji Resolute Support. Jej celem jest kontynuacja szkolenia afgańskich sił bezpieczeństwa i pomoc w rozdzielaniu i eksploatacji uzbrojenia przekazywanego Afgańczykom przez zachodnich sojuszników (Żołnierze giną w amerykańskim nalocie, 2015-07-20; Rosną straty Afgańczyków, 2015-07-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra