Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy zostają w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 października 2015

Brytyjscy żołnierze zostaną w Afganistanie przez kolejne 12 miesięcy.

W 2016 bezpieczeństwa wewnętrznego w Afganistanie chronić będzie ok. 450 żołnierzy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Londyn przedłużył dziś misję brytyjskiego kontyngentu w Afganistanie o kolejny rok. W 2016 Brytyjczycy nadal będą wspierać lokalne siły bezpieczeństwa, organizując i przeprowadzając liczne programy szkoleniowe i pomagając Afgańczykom w eksploatacji zachodniego sprzętu wojskowego (Atak na afgańskich pograniczników, 2015-10-14; Navistar Defense pomoże Afgańczykom, 2015-09-14).

Od blisko roku Wielka Brytania jest członkiem wielonarodowej misji wojskowej Resolute Support. Londyn utrzymuje w Afganistanie ok. 450 żołnierzy i cywilnych pracowników ministerstwa obrony. Większość wojskowych stacjonuje w Kabulu i w bazach rozmieszczonych wokół afgańskiej stolicy (Puma rozbiła się w Afganistanie, 2015-10-12).

Co ciekawe w połowie miesiąca podobną decyzję ogłosiły władze USA. Waszyngton zapowiedział utrzymanie w Afganistanie kontyngentu wojskowego liczącego 9800 żołnierzy (F-16 ostrzelany w Afganistanie, 2015-10-19). Na przełomie 2016/2017 liczebność amerykańskich wojsk powinna spaść do ok. 5500 wojskowych (USA na dłużej w Afganistanie, 2015-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra