Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny atak w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 grudnia 2015

6 amerykańskich żołnierzy zginęło wczoraj wskutek ataku zamachowca samobójcy. Do zdarzenia doszło w pobliżu bazy wojskowej Bagram w Afganistanie.

Zamachowiec samobójca zaatakował wczoraj amerykańsko-afgański patrol wojskowy w pobliżu bazy Bagram / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Atak nastąpił wczoraj ok. 13:30 czasu miejscowego. Zamachowiec samobójca, poruszający się na motocyklu, wjechał w grupę żołnierzy znajdujących się na patrolu. Wskutek detonacji przewożonych ładunków wybuchowych zamachowiec zginął, a wraz z nim śmierć poniosło 6 amerykańskich wojskowych. Kolejnych 2 żołnierzy zostało rannych. Obrażenia odniósł też cywil służący w Afganistanie na rządowym kontrakcie.

Do przeprowadzenia wczorajszego zamachu przyznali się afgańscy talibowie. W przeszłości ugrupowanie dokonało serii ataków na siły wielonarodowej koalicji stacjonujące w bazie Bagram na północnym wschodzie Afganistanu. We wrześniu napastnicy odpalili 4 pociski rakietowe w kierunku obiektów wojskowych (Atak na bazę Bagram, 2015-09-11).

Wczorajszy atak talibów na siły wielonarodowej koalicji potwierdza krytyczną ocenę bezpieczeństwa w Afganistanie wystawioną przez władze USA (USA krytycznie o sytuacji w Afganistanie, 2015-12-16). Według Amerykanów sytuacja wewnętrzna w tym państwie uległa znacznemu pogorszeniu po wycofaniu większości zachodnich wojsk pod koniec ub. r.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra