Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Astute wracają do kraju

Marynarka wojenna, 13 października 2014

W minionym tygodniu pierwsze brytyjskie atomowe okręty podwodne typu Astute zakończyły swoje wielomiesięczne misje i powróciły do kraju.

Przez najbliższe miesiące oba OP typu Astute będą poddawane przeglądowi technicznemu / Zdjęcie: Royal Navy

W odstępie kilku dni, dwa brytyjskie atomowe OP typu Astute, HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120), powróciły do macierzystego portu, HMNB Clyde, po zakończeniu kilkumiesięcznych misji. Pierwsza z jednostek służyła na Morzu Śródziemnym i Oceanie Indyjskim, odbywając serię kurtuazyjnych wizyt w bazach morskich zaprzyjaźnionych państw, włączając się w walkę z piractwem morskim i przemytem narkotyków oraz angażując się w ćwiczenia wojskowe w regionie.

Załoga HMS Ambush spędziła z kolei ostatnie miesiące na zachodnich wodach Oceanu Atlantyckiego. Czas ten posłużył Brytyjczykom do zgrania załogi okrętu oraz przećwiczenia schematów działania w różnych scenariuszach sytuacyjnych. Jeden z etapów ćwiczeń polegał na symulowaniu patrolu bojowego na północnych wodach Atlantyku, po czym OP dołączył do grupy amerykańskich jednostek na terenie Naval Submarine Base Kings Bay.

Powrotowi obu jednostek do HMNB Clyde towarzyszyło inne istotne wydarzenie w historii programu Astute. W tym samym czasie na terenie stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness przeprowadzono pierwsze próbne zanurzenie trzeciego z okrętów, przyszłego HMS Artful (Pierwsze zanurzenie HMS Artful, 2014-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.