Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Astute wracają do kraju

Marynarka wojenna, 13 października 2014

W minionym tygodniu pierwsze brytyjskie atomowe okręty podwodne typu Astute zakończyły swoje wielomiesięczne misje i powróciły do kraju.

Przez najbliższe miesiące oba OP typu Astute będą poddawane przeglądowi technicznemu / Zdjęcie: Royal Navy

W odstępie kilku dni, dwa brytyjskie atomowe OP typu Astute, HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120), powróciły do macierzystego portu, HMNB Clyde, po zakończeniu kilkumiesięcznych misji. Pierwsza z jednostek służyła na Morzu Śródziemnym i Oceanie Indyjskim, odbywając serię kurtuazyjnych wizyt w bazach morskich zaprzyjaźnionych państw, włączając się w walkę z piractwem morskim i przemytem narkotyków oraz angażując się w ćwiczenia wojskowe w regionie.

Załoga HMS Ambush spędziła z kolei ostatnie miesiące na zachodnich wodach Oceanu Atlantyckiego. Czas ten posłużył Brytyjczykom do zgrania załogi okrętu oraz przećwiczenia schematów działania w różnych scenariuszach sytuacyjnych. Jeden z etapów ćwiczeń polegał na symulowaniu patrolu bojowego na północnych wodach Atlantyku, po czym OP dołączył do grupy amerykańskich jednostek na terenie Naval Submarine Base Kings Bay.

Powrotowi obu jednostek do HMNB Clyde towarzyszyło inne istotne wydarzenie w historii programu Astute. W tym samym czasie na terenie stoczni BAE Systems w Barrow-in-Furness przeprowadzono pierwsze próbne zanurzenie trzeciego z okrętów, przyszłego HMS Artful (Pierwsze zanurzenie HMS Artful, 2014-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.