Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Diamond po remoncie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 października 2015

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond wyszedł w morze po 15 miesiącach przeglądu.

HMS Diamond rozpoczął serię testów morskich. Ostatnie 15 miesięcy okręt spędził w HMNB Portsmouth na południowym zachodzie kraju / Zdjęcie: Royal Navy

Od kilku dni wody kanału La Manche przemierza niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D34), typ 45. Najbliższe miesiące upłyną jego załodze na serii testów morskich, które pozwolą ocenić sprawność zamontowanego w ciągu ostatniego roku wyposażenia pokładowego. Próby będą również niebywałą okazją do przeszkolenia i zgrania ok. 200 oficerów i marynarzy. Blisko 40 z nich po raz pierwszy będzie mogło przełożyć szkolenie teoretyczne na praktykę.

Ostatnie 15 miesięcy HMS Diamond spędził w bazie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth. Okręt przeszedł w tym czasie przegląd naprawczy, połączony z wymianą niektórych elementów wyposażenia pokładowego, w tym modułów nawigacji satelitarnej i systemów uzbrojenia. Główny etap prac remontowych zakończono w marcu (HMS Diamond wraca do służby, 2015-03-25). Latem przeprowadzono z kolei pierwsze testy w basenie portowym.

Brytyjski niszczyciel powróci do służby na przełomie 2015/2016. Royal Navy wyśle go wówczas na kolejną misję bojową na Morzu Śródziemnym lub Oceanie Indyjskim. Jednostki typ 45 są regularnie wysyłane do ochrony morskich szlaków handlowych lub pomocy wielonarodowej koalicji, która bombarduje islamistów w Iraku i Syrii (HMS Defender gotowy do nowej misji bojowej, 2015-08-06; HMS Duncan wspiera działania CSG 12, 2015-07-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.