Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Poseidon w Australii

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 listopada 2016

Do Australii dotarł pierwszy morski samolot patrolowy P-8A Poseidon

Pierwszy australijski P-8A Poseidon wylądował wczoraj w dawnej bazie RAAF Fairbairn pod Canberrą / Zdjęcie: MO Australii

Wczoraj w Canberze wylądował pierwszy morski samolot patrolowy P-8A Poseidon zamówiony przez Royal Australian Air Force (królewskie wojska lotnicze Australii). Ceremonię odbioru patrolowca zorganizowano na terenie dawnej bazy RAAF Fairbairn, położonej nieopodal australijskiej stolicy (Prezentacja australijskiego Poseidona, 2016-09-28). Udział w uroczystości wziął m.in. premier Malcolm Turnbull i dowódca RAAF, marsz. Leo Davies.

Zaprezentowany wczoraj w Canberze P-8A jest pierwszym z 15 morskich samolotów patrolowych tego typu, które zostaną zakupione przez Australię (Oblot australijskiego P-8A, 2016-05-24). Dotąd Australijczycy zamówili tuzin Poseidonów. Wszystkie zostaną dostarczone do 2020.

Australijskie Poseidony będą stacjonować w bazie RAAF Edinburgh na terenie Australii Południowej. Obecnie na miejscu operują wiekowe patrolowce AP-3C Orion, które zostaną wycofane ze służby w l. 2018-2019. W przyszłości P-8A będą współdziałać z morskimi bezzałogowymi statkami latającymi MQ-4C Triton (Triton z nowym radarem, 2015-04-22). Australia zamierza nabyć 7 bezzałogowców. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.