Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dania wycofa F-16 z Bliskiego Wschodu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 grudnia 2016

Duńskie lotnictwo wycofa do kraju samoloty wielozadaniowe F-16, które od pół roku prowadzą operacje lotnicze na Bliskim Wschodzie.

W miejsce wycofywanego do kraju komponentu lotniczego Dania wyśle na Bliski Wschód kolejnych instruktorów wojskowych i żołnierzy jednostek inżynieryjnych / Zdjęcie: MO Danii

Ministerstwo spraw zagranicznych Danii ogłosiło plan zmniejszenia kontyngentu wojskowego na Bliskim Wschodzie. W najbliższych tygodniach do kraju wycofane zostanie 7 samolotów wielozadaniowych F-16 i pojedynczy transportowy C-130J-30 Super Hercules, a także załogi lotnicze i personel obsługowy Flyvevåbne (wojsk lotniczych Danii).

Duńskie F-16 wysłano na Bliski Wschód latem (Dania wraca na Bliski Wschód, 2016-04-20). Komponent rozmieszczono na terenie tureckiej bazy lotniczej Incirlik na południu kraju. Duńscy piloci prowadzili operacje lotnicze nad Irakiem i Syrią, bombardując pozycje bojówkarzy organizacji islamistycznych lub wykonując zadania rozpoznawcze.

Według duńskich mediów wycofanie F-16 do kraju może być krótkotrwałe. Zakłada się, że po przeprowadzeniu przeglądów naprawczych samoloty mogą zostać ponownie wysłane na Bliski Wschód. Warto przypomnieć, że duńskie lotnictwo prowadziło już działania bojowe nad Irakiem w latach 2014-2015 (Duńczycy wrócili do kraju, 2015-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.