Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 dotarły do Incirlik

Lotnictwo wojskowe, 10 sierpnia 2015

Wczoraj w bazie lotniczej Incirlik w Turcji wylądowały pierwsze załogowe samoloty US Air Force – F-16.

Od wczoraj w Incirlik stacjonuje także 6 amerykańskich samolotów wielozadaniowych F-16C / Zdjęcie: US Air Force

Do Incirlik w Turcji, która od końca lipca została udostępniona lotnikom US Air Force jako baza do prowadzenia operacji lotniczych przeciwko islamistom na terenie Syrii, dotarły wczoraj pierwsze samoloty załogowe. Amerykanie wysłali tam 6 samolotów wielozadaniowych F-16C Block 40 z 31. Skrzydła Myśliwskiego, stacjonującego na co dzień we włoskim Aviano. W jego skład wchodzą dwie eskadry – 510. Buzzards i 555. Triple Nickel. Kontyngent liczy ok. 300 pilotów i członków personelu obsługowego.

Dotychczas z Incirlik operowały jedynie bezzałogowe statki latające, najprawdopodobniej MQ-9 Reaper. Jednak nie wykonały one żadnych uderzeń na cele naziemne (Pierwsze loty bojowe z Incirlik, 2015-08-04).

Udostępnienie Incirlik US Air Force jest olbrzymim udogodnieniem dla amerykańskich lotników. Operując z Turcji muszą pokonać znacznie krótszy dystans do celów położonych na terenie Syrii, dzięki czemu mogą zabrać znacznie więcej uzbrojenia i rzadziej pobierać paliwo z tankowców. Jak podaje Pentagon, do 29 lipca siły wielonarodowej koalicji prowadzącej działania przeciwko islamistom w Iraku i Syrii zniszczyły 8789 celów, w tym 116 czołgów i 336 pojazdów opancerzonych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.