Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy oferty dla Danii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 lipca 2014

Trzy przedsiębiorstwa zgłosiły swój udział w przetargu na dostawę nowych samolotów wielozadaniowych dla Danii.

Obecny przetarg jest kolejnym podejściem Danii do zakupu samolotów wielozadaniowych. Poprzedni konkurs, ktróry rozpoczął się w 2007, został w 2009 przerwany z powodu kryzysu ekonomicznego / Zdjęcie: MO Danii

Kopenhaga potwierdziła, że Boeing, Airbus Defence & Space oraz Lockheed Martin odpowiedziały na opublikowane wiosną zapytanie o wiążące informacje w ramach przetargu na dostawę nowych samolotów wielozadaniowych, zastępujących w linii obecnie eksploatowane F-16AM/BM (Nowe samoloty wielozadaniowe dla Danii, 2014-04-14). Wcześniej z udziału w rywalizacji wycofali się Szwedzi z Saaba, oferujący Gripen E (Duński przetarg bez Saaba, 2014-07-22).

Za faworyta duńskiego przetargu uchodzi Lockheed Martin F-35A Lightning II. To właśnie z tego powodu z przetargu wycofali się Szwedzi oraz Francuzi, co jednocześnie nie przeszkodziło innym producentom, oferującym Boeing F/A-18F Super Hornet oraz Eurofighter Typhoon.

Dania od 2002 do 2012 była partnerem 3 poziomu w programie Joint Strike Fighter. Pierwotnie Duńczycy chcieli kupić 48 samolotów, aby zastąpić swoją flotę F-16 w stosunku jeden do jednego. Wzrost ceny jednostkowej F-35A spowodował, że od 2008 rząd duński zdecydował się na zakup niemal o połowę mniejszej liczby nowych samolotów, a jednocześnie rozpoczął poszukiwania alternatywnego rozwiązania.

Przesłane przez producentów informacje, pozwolą Duńczykom na opracowanie warunków przetargu na szczeblu politycznym. Decyzja w sprawie wyboru następców 30 F-16AM/BM powinna zapaść w połowie 2015. Na zakup 22-30 nowych samolotów wielozadaniowych Dania chce przeznaczyć 30 mld DK (16,7 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.