Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA wzmacniają kontyngent

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2016

USA wyślą do Iraku dodatkowych żołnierzy i śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache.

USA zwiększą liczebność kontyngentu stacjonującego w Iraku do 4087 żołnierzy. Na Bliski Wschód wysłane zostaną także śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache / Zdjęcie: US Army

Wkrótce USA wyślą do Iraku kolejnych 217 żołnierzy, w tym m.in. instruktorów wojskowych i członków wojsk specjalnych. Ich głównym zadaniem będzie pomoc w przygotowaniu irackich i kurdyjskich sił zbrojnych do bitwy o Mosul, 2. największe miasto Iraku, zajęte przez bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja podczas letniej ofensywy w 2014 (Mosul w rękach ISIL, 2014-06-11). Decyzję Białego Domu poparł Departament Obrony, a także Generał Joe Dunford, szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i były dowódca Korpusu Piechoty Morskiej USA (Więcej wojsk USA w Iraku, 2016-04-08).

Prezydent Barack Obama zatwierdził też zmianę reguł w oparciu, o które Amerykanie mają pełnić służbę w Iraku. Instruktorzy wojskowi będą mogli współpracować z irackimi siłami zbrojnymi na poziomie batalionu, znajdując się zdecydowanie bliżej linii frontu niż dotychczas. Waszyngton liczy, że pozwoli to lepiej przygotować Irakijczyków do walki i pomóc dowódcom polowym w podejmowaniu bardziej trafnych decyzji, opartych na informacjach pochodzących bezpośrednio z rejonu walk, a nie dowództw wyższego szczebla (Irackie martwe dusze, 2014-12-02).

Wkrótce do Iraku wysłana zostanie też jednostka lotnictwa US Army wyposażona w śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache. Amerykańskie wiropłaty mają zapewniać bezpośrednie wsparcie dla wojsk walczących o odbicie Mosulu, a także dokonywać rozpoznania pozycji i sił islamistów broniących miasta.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra