Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dania przeciw islamistom

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 września 2014

Dania dołączy do wielonarodowej koalicji wojskowej przeciw Państwu Islamskiemu.

Dania wyśle na Bliski Wschód 7 samolotów wielozadaniowych F-16AM/BM. 4 będą wykonywały misje bojowe, a reszta pozostanie w rezerwie. Duńskie naloty będą ograniczone jedynie do terytorium Iraku / Zdjęcie: MO Danii

Premier Danii, Helle Thorning-Schmidt, ogłosiła dziś decyzję o wysłaniu na Bliski Wschód 7 samolotów wielozadaniowych F-16AM/BM oraz 250-osobowego kontyngentu wojskowego (Trzy oferty dla Danii, 2014-07-24). Duńska misja została ustanowiona na 12 miesięcy, z możliwością jej dalszego przedłużenia.

Decyzja o dołączeniu Danii do wielonarodowej koalicji przeciw Państwu Islamskiemu została podjęta po otrzymaniu oficjalnej prośby ze strony władz w Bagdadzie i Waszyngtonie. Wysłanie wojsk na Bliski Wschód muszą teraz zatwierdzić członkowie parlamentu, który zbierze się w przyszłym tygodniu.

Dania jest kolejnym z państw Zachodu, które włącza się w kampanię nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24). Wczoraj podobną decyzję podjęły władze Holandii (Belgia i Holandia dołączają do koalicji przeciw PI, 2014-09-25). Nad udziałem w nalotach wciąż zastanawiają się Belgowie i Brytyjczycy. W najbliższych dniach pierwsze misje bojowe powinni przeprowadzić Australijczycy (Australijczycy już w ZEA, 2014-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.