Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HNLMS Van Amstel

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 marca 2017

Holenderska fregata rakietowa wyruszyła na Karaiby, gdzie w najbliższych miesiącach będzie prowadzić patrole bojowe.

W najbliższych miesiącach holenderska fregata rakietowa HNLMS Van Amstel będzie prowadzić patrole bojowe na Morzu Karaibskim / Zdjęcie: MO Holandii

W miniony weekend holenderska fregata rakietowa HNLMS Van Amstel (F831), typu Karel Doorman, opuściła Holandię i skierowała się w rejon Morza Karaibskiego. Przez najbliższe 4 miesiące okręt będzie prowadził patrole bojowe w celu udaremnienia przemytu narkotyków z Ameryki Łacińskiej do USA.

Holenderska fregata będzie współpracować z jednostkami US Navy i Straży Wybrzeża USA (USCG), a także flotami państw regionu. Okręty Koninklijke Marine (królewskiej marynarki wojennej Holandii) regularnie biorą udział w operacjach antynarkotykowych prowadzonych w tej części świata, często zatrzymując przemytników i przejmując przewożony przez nich ładunek (Sukces załogi HNMLS Holland, 2017-01-26).

HNLMS Van Amstel jest jedną z 2 fregat rakietowych typu Karel Doorman, które pozostały w służbie Koninklijke Marine. Okręt ma 122 m długości i 14,4 m szerokości. Wypiera 3300 t i rozwija 29 w. Na uzbrojenie składa się 76-mm armata morska Oto Melara, wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych RGM-84 Harpoon, pionowa wyrzutnia pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych RIM-7 Sea Sparrow, zestaw obrony bezpośredniej Thales Goalkeeper i wyrzutnie torped. Na okręcie stacjonować może śmigłowiec morski NH90 NFH (Holandia odebrała ostatni śmigłowiec NH90, 2016-06-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.