Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji HNLMS Groningen

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 października 2016

Holenderski okręt patrolowy HNLMS Groningen powrócił do kraju po zakończeniu misji bojowej na Karaibach.

Po blisko 5 miesiącach na Karaibach holenderski okręt patrolowy HNLMS Groningen powrócił do kraju / Zdjęcie: MO Holandii

W sobotę do portu morskiego w Den Helder wszedł holenderski okręt patrolowy HNLMS Groningen (P843), typu Holland. Jednostka powróciła do kraju po blisko 5 miesiącach spędzonych na Karaibach (HNLMS Groningen w drodze na Karaiby, 2016-06-07). W tym czasie załodze HNLMS Groningen udało się udaremnić przemyt ponad 2250 kg narkotyków do Ameryki Północnej.

HNLMS Groningen patrolował karaibskie akweny w celu wykrywania i zwalczania ugrupowań piratów morskich i przemytników. Do zadań jednostki należała też walka z nielegalną imigracją. Holenderski patrolowiec współpracował m.in. ze Strażą Wybrzeża USA (USCG) oraz siłami morskimi państw regionu.

Podczas jednej z ostatnich operacji załodze HNLMS Groningen udało się przechwycić ładunek ok. 2 t kokainy (Sukces HNLMS Groningen, 2016-09-22). W akcji udział wzięły zespoły interwencyjne USCG stacjonujące na holenderskim okręcie. Wsparcia z powietrza udzieliła z kolei załoga śmigłowca morskiego NH90. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.