Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Somalijska misja Zr.Ms. Groningen

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2015

Od kilku dni w drodze do wschodniej Afryki jest holenderski okręt patrolowy Zr.Ms. Groningen, typu Holland. Jednostka weźmie udział w unijnej operacji antypirackiej, Atalanta.

Po raz pierwszy w historii marynarka wojenna Holandii wysłała okręt patrolowy typu Holland na unijną operację antypiracką Atalanta. Zr.Ms. Groningen spędzi najbliższe 4 miesiące patrolując zachodnie wody Oceanu Indyjskiego / Zdjęcie: MO Holandii

9 sierpnia Zr.Ms. Groningen (P843), typu Holland, opuścił kraj i skierował się w stronę wschodniej Afryki. W najbliższych tygodniach okręt rozpocznie pierwsze patrole bojowe na wodach Morza Arabskiego i Czerwonego, a także Zatoki Adeńskiej. Jednostka będzie służyć w ramach unijnej wielonarodowej operacji antypirackiej, Atalanta.

Od 2008 Koninklijke Marine (marynarka wojenna Holandii) regularnie wysyła okręty na zachodnie wody Oceanu Indyjskiego (Skorodowane holenderskie NH90, 2014-06-30; Zmiana dowództwa operacji Atalanta, 2013-08-09; Holendrzy i Maltańczycy razem przeciwko piratom, 2013-07-25). Jednak nigdy udziału w operacji Atalanta nie brała żadna z 4 jednostek typu Holland. Patrolowce pełniły dotąd służbę głównie na wodach Morza Karaibskiego (HNLMS Zeeland w służbie, 2013-08-26; Udany debiut HNLMS Holland, 2013-06-19). Zr.Ms. Groningen służył na Karaibach latem 2014 (Ostatni Holland rusza na Karaiby, 2014-04-29).

W latach 2012-2013 Koninklijke Marine przyjęła do służby 4 pełnomorskie okręty patrolowe typu Holland (Wszystkie patrolowce typu Holland w linii, 2013-12-03; Początek budowy Hollanda, 2008-12-10). Patrolowce zbudowała i dostarczyła rodzima Damen Shipyards Group. Jednostki mają 108 m długości i 16 m szerokości. Wypierają 3750 t. Rozwijają 20 w. Uzbrojenie składa się z 76-mm armaty morskiej Oto Melara, 30-mm zestawu obrony bezpośredniej Marlin WS i 2 zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia wyposażonych w 12,7-mm wkm.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.