Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HNLMS Groningen w drodze na Karaiby

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 czerwca 2016

W niedzielę holenderski okręt patrolowy HNLMS Groningen zapoczątkował nową misję bojową. Najbliższe miesiące jednostka spędzi na Morzu Karaibskim.

Holenderski okręt patrolowy HNLMS Groningen (P843) rozpoczął nową misję bojową / Zdjęcie: MO Holandii

W miniony weekend w Den Helder odbyła się ceremonia pożegnania załogi holenderskiego okrętu patrolowego HNLMS Groningen (P843), typu Holland (Somalijska misja Zr.Ms. Groningen, 2015-08-18; Ostatni Holland rusza na Karaiby, 2014-04-29). Jednostka skierowała się na Morze Karaibskie, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące. Jej głównym zadaniem będzie walka z kartelami narkotykowymi i współpracującymi z nimi grupami przemytników.

Holenderski okręt będzie patrolował akweny Morza Karaibskiego w poszukiwaniu grup piratów morskich i przemytników. Marynarze mają powstrzymywać próby przemytnu narkotyków z Ameryki Południowej do USA i Kanady. Holendrzy będą też zwalczać nielegalną imigrację. Na pokładzie HNLMS Groningen znajduje się śmigłowiec morski NH90 NFH (Wznowienie dostaw holenderskich NH90, 2014-12-17), a także członkowie specjalnego zespołu interwencyjnego, wyposażonego w szybkie łodzie półsztywne.

HNLMS Groningen zastąpi fregatę rakietową HNLMS De Zeven Provinciën, typu De Zeven Provinciën, która służyła na Karaibach w pierwszym półroczu 2016. Holenderskiej jednostce udało się udaremnić przemyt ok. 1,5 t narkotyków (De Zeven Provincien powstrzymuje przemyt, 2016-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.