Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjska misja szkoleniowa w Nigerii

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 22 grudnia 2015

Wielka Brytania zwiększy wysiłki związane ze szkoleniem i przygotowywaniem nigeryjskich żołnierzy do walki z bojówkarzami organizacji islamistycznych.

W 2016 liczebność brytyjskiego kontyngentu wojskowego w Nigerii wzrośnie do ok. 300 ludzi. Brytyjczycy będą szkolić nigeryjskich żołnierzy / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjskie władze zapowiedziały podwojenie liczby instruktorów wojskowych, którzy będą prowadzić szkolenia w Nigerii. W 2016 liczebność kontyngentu rozmieszczonego w tym zachodnioafrykańskim państwie wzrośnie do 300 osób. Głównym zadaniem żołnierzy będzie szkolenie żołnierzy z oddziałów liniowych, a także doradztwo w planowaniu i przeprowadzaniu akcji zbrojnych wymierzonych w bojówki Boko Haram i innych organizacji islamistycznych.

Od kilku lat nigeryjska armia stawia opór bojówkom, które dążą do zdestabilizowania, a następnie przejęcia kontroli nad północno-wschodnimi prowincjami kraju (Islamiści giną na granicy z Kamerunem, 2014-09-09). Skuteczność działań podejmowanych przez siły rządowe wielokrotnie była poddawana w wątpliwość. Zwłaszcza po serii kompromitujących porażek, wskutek których nigeryjscy żołnierze poddawali się wielokrotnie mniej licznym oddziałom nieprzyjaciela lub ratowali się ucieczką do sąsiednich państw (Nigeryjscy żołnierze skazani na karę śmierci, 2014-09-16; Nigeryjscy żołnierze uciekają do Kamerunu, 2014-08-26).

Postępująca destabilizacja kraju zmusiła jego władze do przeorientowania priorytetów zbrojeniowych. W ostatnich latach dużo uwagi poświęcono na dozbrojenie oddziałów liniowych (Druga partia Beryli dla Nigerii, 2015-08-06; Dozbrajanie Nigerii, 2015-02-04) i wyposażenie żołnierzy w sprzęt dający szanse na zwycięstwo w walkach z islamistami (Kolejne Alpha Jety dla Nigerii, 2015-03-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.