Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA przeszkolą Nigeryjczyków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 lutego 2016

Waszyngton rozważa wysłanie grupy instruktorów wojskowych do Nigerii.

USA wyślą instruktorów wojskowych do Nigerii / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Departament Obrony USA opracowuje plan wsparcia sił zbrojnych Nigerii w walce z bojówkarzami islamistycznej organizacji Boko Haram. Jednym z elementów nowej strategii zaangażowania w regionie ma być wysłanie grupy instruktorów wojskowych. Żołnierze amerykańskich wojsk specjalnych mieliby pomóc w szkoleniu Nigeryjczyków i przygotowywaniu ich do walki z wymagającym przeciwnikiem. Amerykanie mają też doradzać dowódcom na etapie planowania i przygotowywania operacji bojowych.

Od wielu lat USA wspierają nigeryjskie siły zbrojne. Wojska kontrolowane przez Abudżę używają pojazdów terenowych i innych typów sprzętu wojskowego, dostarczonego przez Waszyngton (MRAP dla Nigerii, 2016-01-11). W ostatnich miesiącach cieniem na amerykańsko-nigeryjskiej współpracy położyła się jednak m.in. sprawa sprzedaży Nigeryjczykom ex-izraelskich śmigłowców uderzeniowych AH-1. Z niewyjaśnionych przyczyn władze w Waszyngtonie wstrzymały realizację kontraktu (Veto dla izraelsko-nigeryjskiej transakcji, 2015-01-29).

Warto przypomnieć, że USA nie są jedynym państwem zachodnim, wspierającym Nigeryjczyków w walce z islamistami (Rozbudowa nigeryjskiej armii, 2016-01-18). Na miejscu służbę pełnią już brytyjscy wojskowi, których zadaniem jest szkolenie nigeryjskich żołnierzy. Pod koniec 2015 Londyn zapowiedział zwiększenie liczby instruktorów i doradców stacjonujących w Nigerii (Brytyjska misja szkoleniowa w Nigerii, 2015-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.