Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec misji USS Carl Vinson

Marynarka wojenna, 16 czerwca 2017

Atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson zakończył działania operacyjne na Pacyfiku i jest w drodze powrotnej do San Diego.

Na zdjęciu lotniskowcowa grupa bojowa (CSG) nr 1: atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson, niszczyciele rakietowe USS Wayne E. Meyer (po prawej) i USS Michael Murphy (po lewej) oraz krążownik USS Lake Champlain / Zdjęcie: USN

W środę atomowy lotniskowiec USS Carl Vinson (CVN 70), typu Nimitz wszedł do Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach. Wizyta portowa jest kolejnym przystankiem na drodze do portu macierzystego Naval Air Station North Island w San Diego. W najbliższych dniach CVN 70 opuści hawajską bazę i wznowi podróż w kierunku zachodniego wybrzeża USA.

W ostatnich miesiącach USS Carl Vinson i okręty współtworzące z nim lotniskowcową grupę bojową (CSG) nr 1 prowadziły działania operacyjne na Pacyfiku. Jednostki ze składu CSG 1 wykonywały różnorodne zadania m.in. na Morzu Południowochińskim. W kwietniu zespół skierowano na Morze Japońskie w reakcji na zaostrzającą się sytuację polityczno-wojskową w regionie, której przyczyną jest rozwijany przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną program nuklearny i kolejne testy rakiet balistycznych (Test północnokoreańskiego pocisku przeciwokrętowego, 2017-06-10; Dłuższa misja CSG 1 , 2017-04-21).

W składzie CSG 1 działały również: krążownik rakietowy USS Lake Champlain (CG 57), typu Ticonderoga i niszczyciele rakietowe niszczycie USS Wayne E. Meyer (DDG 108) i USS Michael Murphy (DDG 112), typu Arleigh Burke. Ostatnia ze wspomnianych jednostek powróciła już do swojego portu macierzystego na Hawajach (Koniec misji USS Michael Murphy, 2017-06-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.