Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót HMS Atherstone

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

Brytyjski niszczyciel min powrócił do portu macierzystego w Portsmouth, kończąc tym samym blisko 4-letnią misję bojową.

HMS Atherstone wszedł wczoraj do portu morskiego w Portsmouth. Ostatnie 4 lata jednostka spędziła na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Wczoraj oficjalnie zakończono misję bojową niszczyciela min HMS Atherstone (M38), typu Hunt, który ostatnie 3,5 roku spędził na Bliskim Wschodzie. Brytyjski okręt stacjonował w bazie morskiej w Bahrajnie. Jednostka pełniła służbę w ramach specjalnej grupy bojowej Royal Navy, której zadaniem było udrażnianie międzynarodowych szlaków morskich na wodach Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego.

Miejsce HMS Atherstone zajął kolejny z niszczycieli min typu Hunt, HMS Middleton (M34, Nowa misja HMS Middleton, 2015-11-10). Okręt opuścił Portsmouth w listopadzie. Jednostka będzie wykonywać działania bojowe zarówno samodzielnie, jak i w składzie większych, wielonarodowych zespołów zadaniowych.

Royal Navy na stałe utrzymuje w regionie 4 okręty przystosowane do wykrywania i niszczenia min morskich i innych urządzeń wybuchowych (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03). Podstawową rolą zespołu zadaniowego jest udrażnianie szlaków morskich w rejonie strategicznie ważnej Cieśniny Ormuz (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.