Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Atherstone

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

Brytyjski niszczyciel min powrócił do portu macierzystego w Portsmouth, kończąc tym samym blisko 4-letnią misję bojową.

HMS Atherstone wszedł wczoraj do portu morskiego w Portsmouth. Ostatnie 4 lata jednostka spędziła na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Wczoraj oficjalnie zakończono misję bojową niszczyciela min HMS Atherstone (M38), typu Hunt, który ostatnie 3,5 roku spędził na Bliskim Wschodzie. Brytyjski okręt stacjonował w bazie morskiej w Bahrajnie. Jednostka pełniła służbę w ramach specjalnej grupy bojowej Royal Navy, której zadaniem było udrażnianie międzynarodowych szlaków morskich na wodach Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskiego.

Miejsce HMS Atherstone zajął kolejny z niszczycieli min typu Hunt, HMS Middleton (M34, Nowa misja HMS Middleton, 2015-11-10). Okręt opuścił Portsmouth w listopadzie. Jednostka będzie wykonywać działania bojowe zarówno samodzielnie, jak i w składzie większych, wielonarodowych zespołów zadaniowych.

Royal Navy na stałe utrzymuje w regionie 4 okręty przystosowane do wykrywania i niszczenia min morskich i innych urządzeń wybuchowych (HMS Cattistock wraca do służby, 2015-11-03). Podstawową rolą zespołu zadaniowego jest udrażnianie szlaków morskich w rejonie strategicznie ważnej Cieśniny Ormuz (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.