Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kompletowanie HMS Prince of Wales

Marynarka wojenna, 22 kwietnia 2015

Przednia nadbudówka brytyjskiego lotniskowca typu Queen Elizabeth, HMS Prince of Wales (R 09), zostanie wkrótce przetransportowana do stoczni Babcock Marine w szkockim Rosyth.

Przednia nadbudówka przyszłego HMS Prince of Wales opuści w piątek stocznię BAE Systems w Glasgow. Konstrukcja dotrze do Rosyth po 5 dniach podróży wzdłuż wybrzeży Szkocji / Zdjęcie: BAE Systems

Przednia nadbudówka przyszłego HMS Prince of Wales (Upper Block 07) zostanie przetransportowana w przyszłym tygodniu do stoczni Babcock Marine w Rosyth. Jej budowa rozpoczęła się w grudniu 2013. Konstrukcja powstała na terenie stoczni BAE Systems w Glasgow.

Nadbudówka będzie mieścić w sobie m.in. mostek dowodzenia oraz wszystkie kluczowe urządzenia odpowiedzialne za kontrolę pracy okrętu. Jej uzupełnieniem będzie tylna nadbudówka (Upper Block 14), która pomieści w sobie centrum kierowania operacjami powietrznymi prowadzonymi z pokładu lotniczego HMS Prince of Wales.

Przyszły HMS Prince of Wales jest 2. lotniskowcem typu Queen Elizabeth. Latem 2014 zwodowano i ochrzczono pierwszą z jednostek, HMS Queen Elizabeth (R08, Wodowanie HMS Queen Elizabeth, 2014-07-17, Chrzest HMS Queen Elizabeth, 2014-07-04). Okręty buduje powołane do życia w 2005 konsorcjum, Aircraft Carrier Alliance. W jego skład wchodzą BAE Systems, Babcock Marine, Thales UK oraz ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii.

Budowa HMS Prince of Wales rozpoczęła się w maju 2011 (Budowa HMS Prince of Wales trwa, 2014-09-11). Jednostka zostanie zwodowana w 2017. Wejdzie do służby 3 lata później. Warto przypomnieć, że los R09 do niedawna pozostawał niepewny. Część brytyjskiej klasy politycznej poddawała nawet w wątpliwość sens budowy drugiego lotniskowca omawianego typu. Jesienią 2014 Londyn pojął jednak ostateczną decyzję o rozpoczęciu prac nad jednostką (Prince of Wales jednak w służbie, 2014-09-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.