Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Portsmouth przygotowuje się do przyjęcia QE

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 31 lipca 2015

Wkrótce baza Royal Navy w Portsmouth zostanie przystosowana do przyjęcia nowych brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth.

Większość prac infrastrukturalnych w HMNB Portsmouth zakończy się do 2017, kiedy do bazy wejdzie pierwszy z nowych brytyjskich lotniskowców, HMS Queen Elizabeth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

VolkerStevin z Preston na północy Anglii wykona prace inżynieryjne na terenie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth. Obiekt zostanie przystosowany do przejęcia i zaopatrywania nowych brytyjskich lotniskowców, HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales, typu Queen Elizabeth (Kompletowanie kadłuba Prince of Wales, 2015-05-25; Postępy w budowie Queen Elizabeth, 2014-12-01).

W ciągu najbliższych 18 miesięcy VolkerStevin wyremontuje i rozbuduje nabrzeże bazy w Portsmouth o długości 276 m. Wybuduje również obiekty użytkowe, które będą służyły do magazynowania zapasów i wyposażenia przyszłych brytyjskich lotniskowców, w tym materiałów pędnych, smarów, żywności i wody pitnej. Koszt zleconych prac infrastrukturalnych wyniesie ok. 34 mln GBP (200 mln zł).

Ogółem, Royal Navy przeznaczy ok. 100 mln GBP (588 mln zł) na przystosowanie HMNB Portsmouth do przyjęcia jednostek typu QE. Niezbędne również będzie m.in. pogłębienie kanałów portowych i zabudowa nowego oznakowania nawigacyjnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.