Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Portsmouth przygotowuje się do przyjęcia QE

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 31 lipca 2015

Wkrótce baza Royal Navy w Portsmouth zostanie przystosowana do przyjęcia nowych brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth.

Większość prac infrastrukturalnych w HMNB Portsmouth zakończy się do 2017, kiedy do bazy wejdzie pierwszy z nowych brytyjskich lotniskowców, HMS Queen Elizabeth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

VolkerStevin z Preston na północy Anglii wykona prace inżynieryjne na terenie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth. Obiekt zostanie przystosowany do przejęcia i zaopatrywania nowych brytyjskich lotniskowców, HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales, typu Queen Elizabeth (Kompletowanie kadłuba Prince of Wales, 2015-05-25; Postępy w budowie Queen Elizabeth, 2014-12-01).

W ciągu najbliższych 18 miesięcy VolkerStevin wyremontuje i rozbuduje nabrzeże bazy w Portsmouth o długości 276 m. Wybuduje również obiekty użytkowe, które będą służyły do magazynowania zapasów i wyposażenia przyszłych brytyjskich lotniskowców, w tym materiałów pędnych, smarów, żywności i wody pitnej. Koszt zleconych prac infrastrukturalnych wyniesie ok. 34 mln GBP (200 mln zł).

Ogółem, Royal Navy przeznaczy ok. 100 mln GBP (588 mln zł) na przystosowanie HMNB Portsmouth do przyjęcia jednostek typu QE. Niezbędne również będzie m.in. pogłębienie kanałów portowych i zabudowa nowego oznakowania nawigacyjnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.