Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatni etap kompletowania Prince of Wales

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 grudnia 2015

Do Rosyth dotarła ostatnia sekcja przyszłego brytyjskiego lotniskowca HMS Prince of Wales.

Tylna nadbudówka HMS Prince of Wales podczas transportu do stoczni w Rosyth, gdzie zostanie zamontowana na pokładzie lotniskowca / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Po ponad tygodniu podróży wzdłuż południowych i wschodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii do szkockiego Rosyth dotarła specjalna barka, na pokładzie której przetransportowano tylną nadbudówkę (Upper Block 14) HMS Prince of Wales (Tylna nadbudówka HMS Prince of Wales, 2015-12-11). Sekcję wytworzono w stoczni BAE Systems w Glasgow.

Tylna nadbudówka brytyjskiego lotniskowca mieści w sobie centrum kierowania operacjami prowadzonymi z pokładu lotniczego HMS Prince of Wales i bliźniaczego HMS Queen Elizabeth (Nowy radar HMS Queen Elizabeth, 2015-10-07). Jej uzupełnieniem jest przednia sekcja, w której znajduje się m.in. mostek dowodzenia i wszystkie kluczowe urządzenia odpowiedzialne za kontrolę pracy okrętu (Kompletowanie kadłuba Prince of Wales, 2015-05-25).

HMS Prince of Wales, podobnie jak HMS Queen Elizabeth, powstaje wysiłkiem konsorcjum ACA (Aircraft Carrier Alliance). W jego skład wchodzą BAE Systems, Babcock Marine, Thales UK i ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii. Okręty będą stacjonować na południu Anglii, w rozbudowywanej obecnie bazie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth (Portsmouth przygotowuje się do przyjęcia QE, 2015-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.