Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni etap kompletowania Prince of Wales

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 grudnia 2015

Do Rosyth dotarła ostatnia sekcja przyszłego brytyjskiego lotniskowca HMS Prince of Wales.

Tylna nadbudówka HMS Prince of Wales podczas transportu do stoczni w Rosyth, gdzie zostanie zamontowana na pokładzie lotniskowca / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Po ponad tygodniu podróży wzdłuż południowych i wschodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii do szkockiego Rosyth dotarła specjalna barka, na pokładzie której przetransportowano tylną nadbudówkę (Upper Block 14) HMS Prince of Wales (Tylna nadbudówka HMS Prince of Wales, 2015-12-11). Sekcję wytworzono w stoczni BAE Systems w Glasgow.

Tylna nadbudówka brytyjskiego lotniskowca mieści w sobie centrum kierowania operacjami prowadzonymi z pokładu lotniczego HMS Prince of Wales i bliźniaczego HMS Queen Elizabeth (Nowy radar HMS Queen Elizabeth, 2015-10-07). Jej uzupełnieniem jest przednia sekcja, w której znajduje się m.in. mostek dowodzenia i wszystkie kluczowe urządzenia odpowiedzialne za kontrolę pracy okrętu (Kompletowanie kadłuba Prince of Wales, 2015-05-25).

HMS Prince of Wales, podobnie jak HMS Queen Elizabeth, powstaje wysiłkiem konsorcjum ACA (Aircraft Carrier Alliance). W jego skład wchodzą BAE Systems, Babcock Marine, Thales UK i ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii. Okręty będą stacjonować na południu Anglii, w rozbudowywanej obecnie bazie HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth (Portsmouth przygotowuje się do przyjęcia QE, 2015-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.