Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejni chętni na Carl-Gustaf M4

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 grudnia 2016

Koncern Saab poinformował o podpisaniu kontraktu na dostarczenie granatników Carl-Gustaf M4 nowemu klientowi.

Nieujawniony kraj odbierze granatniki Carl-Gustaf M4 w 2017 / Zdjęcie: Saab

Saab poinformował o podpisaniu kontraktu na dostarczenie granatników Carl-Gustaf M4 kolejnemu użytkownikowi. Jest to czwarty klient, który zdecydował się na zakup M4 od jego wejścia na rynek pod koniec 2014.

Dokonując zakupu wersji M4 klient otrzymuje niezwykle ergonomiczną broń o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego, która skokowo zwiększa mobilność żołnierzy na polu bitwy, pozwalając im stawić czoła każdej napotkanej sytuacji – powiedział Görgen Johansson, dyrektor Saab Dynamics.

Dostawy uzbrojenia zostaną zrealizowane w 2017. Strony nie podały wartości transakcji, ani nie sprecyzowały, kto jest odbiorcą granatników. Jak podaje Saab specyfika sektora obronności dopuszcza do sytuacji, w której w zależności od okoliczności dotyczących zakupu produktu i strony kupującej, informacje na jej temat nie są ujawniane.

W 2015 Saab otrzymał pierwsze zamówienie na M4 od Sił Zbrojnych Słowacji (DSEI 2015: Słowacja kupiła Carl-Gustaf M4, 2015-09-18). Ponadto, dwa kolejne kraje pozyskały egzemplarze demonstracyjne, do użycia w próbach oceny zdolności bojowych (Porozumienie Saaba i PGZ, 2016-10-26, EDA zamawia amunicję do granatników, 2016-01-26).

Wielozadaniowy granatnik Saab Carl-Gustaf produkcji sukcesywnie poddawany jest modernizacjom. Carl-Gustaf M4 wersja mająca mniejszą masę (wynoszącą 7 kg) i wbudowany rejestrator oddanych strzałów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.