Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejni chętni na Carl-Gustaf M4

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 grudnia 2016

Koncern Saab poinformował o podpisaniu kontraktu na dostarczenie granatników Carl-Gustaf M4 nowemu klientowi.

Nieujawniony kraj odbierze granatniki Carl-Gustaf M4 w 2017 / Zdjęcie: Saab

Saab poinformował o podpisaniu kontraktu na dostarczenie granatników Carl-Gustaf M4 kolejnemu użytkownikowi. Jest to czwarty klient, który zdecydował się na zakup M4 od jego wejścia na rynek pod koniec 2014.

Dokonując zakupu wersji M4 klient otrzymuje niezwykle ergonomiczną broń o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego, która skokowo zwiększa mobilność żołnierzy na polu bitwy, pozwalając im stawić czoła każdej napotkanej sytuacji – powiedział Görgen Johansson, dyrektor Saab Dynamics.

Dostawy uzbrojenia zostaną zrealizowane w 2017. Strony nie podały wartości transakcji, ani nie sprecyzowały, kto jest odbiorcą granatników. Jak podaje Saab specyfika sektora obronności dopuszcza do sytuacji, w której w zależności od okoliczności dotyczących zakupu produktu i strony kupującej, informacje na jej temat nie są ujawniane.

W 2015 Saab otrzymał pierwsze zamówienie na M4 od Sił Zbrojnych Słowacji (DSEI 2015: Słowacja kupiła Carl-Gustaf M4, 2015-09-18). Ponadto, dwa kolejne kraje pozyskały egzemplarze demonstracyjne, do użycia w próbach oceny zdolności bojowych (Porozumienie Saaba i PGZ, 2016-10-26, EDA zamawia amunicję do granatników, 2016-01-26).

Wielozadaniowy granatnik Saab Carl-Gustaf produkcji sukcesywnie poddawany jest modernizacjom. Carl-Gustaf M4 wersja mająca mniejszą masę (wynoszącą 7 kg) i wbudowany rejestrator oddanych strzałów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.