Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab dostarczy systemy treningowe dla Estonii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 sierpnia 2017

Szwedzki koncern zbrojeniowy Saab podpisał kontrakt na dostawę laserowych systemów strzelań BT46 dla Maavägi (Wojsk Lądowych Estonii). Dostawy zostaną zrealizowane w 2018.

Kontrakt obejmuje dostawę dla estońskiej armii systemów BT46 dla pojazdów CV9035, granatników Carl-Gustaf i symulatorów piechoty do zastosowania na szczeblu kompanii / Zdjęcie: Saab

Estończycy dokonali pierwszego zakupu laserowych symulatorów strzelań w 2008, z przeznaczeniem do wykorzystania w ćwiczeniach strzeleckich i taktycznych. Teraz Saab otrzymał dodatkowe zamówienie na symulatory, które będą używane przez brygadę zmechanizowaną, w jednostkach wojskowych i w szkole piechoty.

Jestem niezwykle dumna z faktu, że Wojska Lądowe Estonii ponownie wybrały Saaba na swojego partnera. Estończycy od dłuższego czasu eksploatują nasze systemy szkoleniowe i doceniają wymierne korzyści płynące z przeprowadzania realistycznych ćwiczeń. To zamówienie wzmacnia naszą pozycję, jako jednego z wiodących na świecie dostawców w zakresie rozwiązań dla treningu bojowego – powiedziała Åsa Thegström, szefowa działu Training & Simulation w Saab Dynamics.

Kontrakt obejmuje dostawę systemów BT46 dla pojazdów CV9035 (Wsparcie dla estońskich CV90, 2017-04-06), granatników Carl-Gustaf i symulatorów piechoty do zastosowania na szczeblu kompanii. Do zarządzania i monitorowania przebiegu ćwiczenia wykorzystywany jest najnowszy zestaw Saab – Manpack 300. Dodatkowo, umowa obejmuje pięcioletnie wsparcie. Dzięki tym ulepszeniom, estońska armia znacząco zwiększa swoje możliwości szkolno-treningowe.

Jest to wspaniała wiadomość, zarówno dla nas, jak i dla użytkownika. Pozyskując symulator BT46 Wojska Lądowe Estonii uzyskują najlepszy na rynku laserowy symulator strzelań, który pozwala realizować ćwiczenia zarówno załogom pojazdów bojowych, jak i pododdziałom zmechanizowanym – powiedział Jyrki Kujansuu, dyrektor Saab odpowiedzialny za Polskę i kraje bałtyckie.

Nowy zestaw szkolno-treningowy umożliwi Wojskom Lądowym Estonii prowadzić podstawowe ćwiczenia strzeleckie dla załóg bwp CV9035 i taktyczne do szczebla kompanii zmechanizowanej, zachowując najwyższy realizm i wydajność pod względem kosztów działania. Takie ćwiczenia przełożą się na znaczne zwiększenie zdolności bojowej estońskich pododdziałów w terenie – dodał Kujansuu.

BT46 to sprawdzony i najnowocześniejszy laserowy symulator strzelań do ćwiczeń strzeleckich z różnymi rodzajami uzbrojenia i przeprowadzania realistycznych, taktycznych ćwiczeń dwustronnych w terenie. System został już dostarczony do ponad 20 krajów, jako wsparcie dla ćwiczeń bojowych z pojazdami i powiązanymi systemami uzbrojenia. Saab dostarczył ponad 7000 symulatorów pojazdów w ponad 100 konfiguracjach do użytkowników na całym świecie (Symulatory dla fińskich Leopardów 2A6, 2016-06-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.