Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca Babcock i BMT

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 listopada 2017

Brytyjskie przedsiębiorstwa Babcock i BMT zawarły porozumienie o współpracy w ubieganiu się o przyszłe zlecenia od Royal Navy i klientów eksportowych.

Babcock i BMT będą wspólnie ubiegać się o zlecenie na budowę nowych fregat rakietowych typ 31e / Zdjęcie: Michał Jarocki

Pierwszym aktem współpracy Babcock i BMT ma być opracowanie i przedstawienie wspólnej oferty w przetargu na nowe fregaty rakietowe typ 31e. Oba przedsiębiorstwa, które do tej pory przygotowywały się do samodzielnego ubiegania się o zlecenie od Royal Navy, mają wspólnie opracować projekt docelowy okrętu, który zostanie zaoferowany królewskiej flocie.

Przetarg na fregaty rakietowe typ 31e ma być początkiem wieloletniej współpracy Babcock i BMT, które w przyszłości zamierzają wspólnie rywalizować nie tylko o nowe zlecenia Royal Navy, ale także kontrakty eksportowe. Głównym rywalem partnerów w przetargu na jednostki typ 31e będzie rodzime BAE Systems, które w ostatnich latach realizowało większość kluczowych programów zakupowych Royal Navy. W ramach przygotowań do przetargu brytyjski koncern zawarł porozumienie ze specjalizującym się w produkcji jednostek cywilnych Cammell Laird, z którym wspólnie będzie ubiegał się o kolejny kontrakt (Przygotowania do przetargu na fregaty typ 31e, 2017-10-18).

Royal Navy zamierza pozyskać co najmniej 5 nowoczesnych fregat rakietowych typ 31e. Okręty będą stanowić uzupełnienie ośmiu większych fregat typ 26/typu City, budowanych przez BAE Systems w ramach programu Global Combat Ship (Podano imię kolejnej fregaty typ 26, 2017-09-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.